Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Opublikowno nagrania rozmów z oficerem SKW. "Albo go do lasu wyślą, albo..."

228
Podziel się

"Gazeta Finansowa" w sieci upubliczniła serię nagrań rozmów dotyczących m.in. rzekomych niedozwolonych praktyk podejmowanych przez niektóre hurtownie leków.

Opublikowno nagrania rozmów z oficerem SKW. "Albo go do lasu wyślą, albo..."
(Pixabay/Domena publiczna)
bDApSvIR

Oficer Służby Kontrwywiadu Wojskowego mówi w obecności Głównego Inspektora Farmaceutycznego o wysłaniu "do lasu" pracownika firmy farmaceutycznej. Tak twierdzi "Gazeta Finansowa", która w sieci upubliczniła serię nagrań rozmów dotyczących m.in. rzekomych niedozwolonych praktyk podejmowanych przez niektóre hurtownie leków.

"Gazeta Finansowa" relacjonuje w sobotę jedną z rozmów, jaka miała odbyć się w siedzibie Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Dotyczy rzekomych niedozwolonych praktyk podejmowanych przez niektóre hurtownie farmaceutyczne. Pięć osób, w tym oficer Służby Kontrwywiadu Wojskowego, miało rozmawiać o tym, jak "naprawić" rynek farmaceutyczny w Polsce.

Jak relacjonuje "GF", według obecnych na spotkaniu, wszystkie hurtownie i apteki mają sporo za uszami. Jednak, w obawie przed brakiem leków dla pacjentów, boją się podjąć zmasowaną akcję. Dlatego planowane jest wezwanie do siedziby GIF przedstawiciela firmy Neuca. To lider rynku. Łączny udział spółek z grupy Neuca w krajowym rynku hurtu aptecznego na koniec 2016 roku wyniósł prawie 30 proc.

bDApSvIT

Wspomnianego przedstawiciela Neuki po wyjściu mieli zatrzymać funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Z rozmów wynika, że obecni na spotkaniu wiedzą, że jest to nadużycie prawa, bo GIF nie ma uprawnień do przesłuchiwania. Dlatego przedstawiany przez "GF" jako oficer SKW zaproponował, aby zwabić mężczyznę podstępem do siedziby GIF, a następnie dokonać zatrzymania.

- Albo im po cichu dać po łbie i wiesz, żeby tego nie robili, albo zrobić dużą falę. Tak? A jak zrobimy dużą falę to mamy protesty, bo ludzie nie mają leków - mówi na nagraniu osoba, mająca być oficerem SKW.

W dalszej części rozmowy wskazuje, że "Neukę trzeba rozwiązać sensownie... Bo, kur**, słuchajcie, za chwilę nie będzie leków, bo PGF ma ten sam problem, tak?"

bDApSvIZ

Na to osoba przedstawiona jako szef GIF: "Ja mówiłem, kiedyś trzeba wszystkich zamknąć."

Domniemany oficer: "Nie, nie, a ja mówię tak... Zbysiu, a kto będzie rozdawał leki pacjentom?"

Rozmówcy wskazują, że temat jest ciężki "jak jasna cholera". "Jeżeli nie strzelimy, nie zrobimy dymu w środowisku, nie wrzucimy granata w to gów**, to uznają, że poczekamy chwilę, przycichnie i robimy dalej swoje."

Odpowiada osoba mająca być oficerem SKW: "Nie do końca się z tym zgadzam, bo... jak wrzucisz granat, żeby odpryskami wszyscy nie dostali. Trzeba wiesz, co zrobić. Przyprowadzić ich tu. Kur**...podpisywać rzeczy, pokazać im dokumenty, które mają. Dać im po łbie i powiedzieć, że mają współpracować i tyle."

bDApSvJa

Jak donosi "GF", zwabiony do siedziby GIF mężczyzna ma zostać zatrzymany. Według niej z ust oficera SKW padają słowa, że "chłopaki go do lasu wyślą” albo zostawią u siebie. Domniemany oficer tłumaczy też, że jeżeli skala podjętych działań będzie za duża, a prokurator prowadzący postępowanie wyznaczony przez "Jacka" z okręgówki lub z krajówki będzie idiotą, to zniszczy cały rynek farmaceutyczny zamykając wszystkich.

W rozmowach jest też wielokrotnie mowa o "Kostku", którym według "GF" może być minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Padają słowa o "wyciąganiu stołka" spod ministra. W odpowiedzi na pytanie, jak przesłać obciążające go materiały, opisany jako oficer SKW odpowiada, żeby przynieść je na piśmie lub pendrivie, by przy zmianie władzy obecni nie mieli nieprzyjemności. Mówi też w pewnym momencie, że potrzebny jest artykuł delikatnie uderzający w PiS, żeby nie było, że tylko w opozycję i poprzedni rząd.

W nagraniach jest też mowa o zamówieniu materiału uderzającego w byłą premier Ewę Kopacz.

bDApSvJb
bDApSvJu
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(228)
N O R M A L N...
3 lata temu
Farmacja jest na drugim miejscu po uzbrojeniu SZMALCOWNYM przemysłem !!
ankler
3 lata temu
hm... to ci z klauzulą sumienia? co sumienie nie pozwala im sprzedać prezerwatywy, a pozwala sprzedać leki za granicę? pozamykać wszystkich!!!
Maryjusz
3 lata temu
PiS był naiwny sądząc, że nie będzie nagrań. Oglądając ludzi w telewizji rzuca się w oczy bezczelność, brak hamulców moralnych i przekonanie, że wszystko da się przepchnąć i zamieść pod dywan. Niestety PiS to Tytanic. Rozwalony kadłub przez górę lodową, ale w eter przecież idzie, że jest niezatapialny, więc niech ludzie siedzą na okręcie i nie marudzą... Tymczasem ocean pochłonie ich wszystkich.... Zgubi ich własna pycha, rażący nepotyzm i olewanie wszystkich po kolei... Wyniki samorządowe będą szokujące. Zwłaszcza utrata małych gmin i powrót PSLu... zaniedbali rolników, górników, aptekarzy, handlarzy, nauczycieli, lekarzy, pielęgniarki, żołnierzy, pracowników zbrojeniówki, prawników, sądy, frankowiczów, policjantów korpus służby cywilnej, rodziców... To bańka, która pęknie przy wyborach, bo nikt nie wziął pod uwagę, że najbiedniejsi nauczyli się, że nic nie muszą, a tym bardziej nie muszą iść na wybory walczyć o swoje 500+, bo im się należy... Szok i niedowierzanie będzie ogromne... Ale to już się zaczęło i zatrzymać tego nie można...
bDApSvJv
ZS
3 lata temu
Tych co wywożą deficytowe leki z Polski kosztem chorych, to faktycznie powinno się wywieźć do lasu.
czarownica
3 lata temu
W tej skatoliczalej Polsce czego bys sie nie dotknal - SZAMBO. Wszyscy, zdaje sie, pojdziecie do nieba. Jak jeden maz.
...
Następna strona