Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

SLD chce odwołać Rostowskiego za wzrost cen i zadłużenia

0
Podziel się

Jutro Sojusz zacznie zbierać podpisy pod wnioskiem o odwołanie szafa resortu finansów.

SLD chce odwołać Rostowskiego za wzrost cen i zadłużenia
(PAP/EPA)
bDzhxRFN

SLD ma prawie gotowy wniosek o odwołanie ministra finansów Jacka Rostowskiego - poinformował rzecznik Sojuszu Tomasz Kalita. Na rozpoczynającym się w środę posiedzeniu Sejmu klub Sojuszu ma rozpocząć zbieranie podpisów pod tym wnioskiem.

aktualizacja: 11:49

- _ Chcemy potrząsnąć rządem Donalda Tuska tak, żeby się w końcu obudził i zobaczył, jak lawinowo rosną ceny paliwa i w jakim tempie rosną ceny żywości. Oczekujemy, że rząd zacznie wreszcie podejmować takie działania, które będą przeciwdziałać skutkom tych podwyżek _ - tłumaczył Tomasz Kalita. Wniosek zostanie zaprezentowany jutro na jednej z warszawskich stacji benzynowych.

bDzhxRFP

Politycy SLD uzasadniają, że działania Rostowskiego są niekorzystne dla polskiej gospodarki. Sojusz krytykuje podwyżkę VAT, zmiany w OFE i brak reakcji na wzrost cen - twierdzą jednogłośnie Grzegorz Napieralski i Marek Wikiński.

POSŁUCHAJ POLITYKÓW SLD:

Marek Wikiński wylicza wszystkie niekorzystne dla ministra dane. Przywołuje tu rekordowe tempo wzrostu zadłużenia oraz wysoki deficyt sektora finansów publicznych.

POSŁUCHAJ MARKA WIKIŃSKIEGO:

Jacek Rostowski nie obawia się utraty stanowiska. Jak twierdzi, bronią go wyniki ekonomiczne Polski. - _ Nasza gospodarka radzi sobie z kryzysem najlepiej wśród państw Unii Europejskiej _ - uważa minister.

bDzhxRFV

POSŁUCHAJ JACKA ROSTOWSKIEGO:

Z kolei przewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych Paweł Arndt z PO powiedział, że _ jeśli wniosek o odwołanie ministra Rostowskiego powstanie, to komisja finansów przygotuje stosowną opinię w tej sprawie _.

- _ Jest rok wyborczy i wnioski o odwołanie ministrów są ostatnio modne. Niedawno były próby odwołania ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka, potem ministra rolnictwa Marka Sawickiego, a teraz przyszła kolej na ministra finansów _" - stwierdził Arndt. - _ Mamy taki okres, taki czas i być może nie jest to ostatni wniosek o odwołanie ministra rządu Donalda Tuska _ - dodał.

bDzhxRFW

Arndt zaznaczył, że _ ministra finansów jest dość łatwo krytykować, gdyż mamy generalnie trudną sytuację finansów publicznych _. W jego opinii _ to jednak wcale nie znaczy, że jest to wina ministra Rostowskiego _.

Aby złożyć w Sejmie wniosek o odwołanie ministra finansów, SLD musi zebrać pod nim 69 podpisów. Sam klub Sojuszu ma 44 posłów. Jego posłowie liczą zatem na wsparcie pozostałych klubów opozycyjnych - PJN lub PiS oraz posłów niezrzeszonych.

Opozycja już raz - w czerwcu 2009 roku - próbowała bezskutecznie przegłosować w Sejmie wniosek o wotum nieufności wobec Rostowskiego. Złożył go wtedy klub PiS.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t131974.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/zmiany;w;ofe;sld;umywa;rece,41,0,800809.html) Zmiany w OFE. SLD umywa ręce? W głosowaniu nad zmianami w OFE SLD wstrzyma się od głosu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/110/t135790.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/debata;o;ofe;twierdza;ze;wygral;balcerowicz,212,0,798164.html) Debata o OFE. Twierdzą, że wygrał Balcerowicz Tak uznało 51 proc. badanych w sondażu. Dla 37,2 proc. bardziej przekonujący Rostowski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/135/t131975.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/napieralski;rzad;uderzyl;w;mlodych,67,0,793923.html) Napieralski: Rząd uderzył w młodych Szef SLD zarzuca Donaldowi Tuskowi niekonsekwencję i przypisywanie sobie cudzych pomysłów.
bDzhxRFX
bDzhxRGq
emerytury
wiadomości
KOMENTARZE
(0)