Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

SLD i SdPl pójdą razem do wyborów?

0
Podziel się:

Według Tomasza Nałęcza (SdPl) są szanse na powstanie wspólnej listy SLD i SdPl w wyborach do parlamentu.

Według piątkowej "Gazety Wyborczej", Cimoszewicz i Olejniczak namawiali Borowskiego do rezygnacji ze startu w wyborach prezydenckich i do utworzenia wspólnej listy obu partii.

"To nie jest łatwe. Ale trudno jest zamykać oczy na to, co się dzieje dobrego w SLD. Nowy przewodniczący (Wojciech Olejniczak - PAP) "zamiata aż się kurzy" - powiedział Nałęcz

Mówiąc o wyborach parlamentarnych zaznaczył, że prawica przygotowuje się do nich, zatem i lewica musi się jednoczyć, po to by być "drugą silną nogą" demokracji - by przeciwdziałać "złym pomysłom prawicy". Olejniczak uważa, że utworzenie wspólnej listy lewicy w wyborach do parlamentu "cały czas jest możliwe".

"Jeżeli udałoby się doprowadzić rozmowy do końca, jedna wspólna lista lewicy byłaby dobrą informacją dla ludzi, którzy chcą głosować na lewicę, a nie wiedzą dzisiaj, co zrobić" - dodał lider SLD.

Ostatni sondaż OBOP-u pokazuje, że w wyborach prezydenckich Cimoszewicz uzyskałby 35 proc. poparcia, a Borowski 2 proc. W wyborach parlamentarnych SLD uzyskałby 8,8 proc., a SdPl-UP - 2,7 proc.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)