Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

SLD ma sposób na kolej. Przygotowali grę

0
Podziel się:

Według polityków Sojuszu, Platforma Obywatelska nie ma spójnej strategii na funkcjonowanie działających tam spółek.

SLD ma sposób na kolej. Przygotowali grę
(pkp.pl)

Sojusz Lewicy Demokratycznej przedstawił swoje propozycje programowe dotyczące zmian na kolei. Według polityków Sojuszu, Platforma Obywatelska nie ma spójnej strategii na funkcjonowanie działających tam spółek.

Partia zaapelowała do marszałków województw o przedstawienie wspólnej ścieżki zmian spółki PKP Przewozy Regionalne. Jednym z podstawowych problemów, zdaniem Wiesława Szczepańskiego z SLD, jest zadłużenie PKP SA i PLK.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI POSŁA SLD:

Wiesław Szczepański uważa, że należałby dokonać zmian w zakresie wydatków i modernizacji kolei. - _ Chcielibyśmy, żeby nakłady na inwestycje kolejowe, stanowiły 40 proc. tego, co idzie na drogi _ - powiedział poseł SLD, Jak dodał, chodzi o to, żeby w ciągu najbliższych 5 lat poziom finansowania inwestycji wyniósł 10 mld zł, a finansowania modernizacji 5 mld zł. Polityk dodaje też, że nie należy spieszyć się z prywatyzacją kolei.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI WIESŁAWA SZCZEPAŃSKIEGO:

Zespół medialny SLD przygotował też grę internetową dotyczącą sytuacji na PKP. Celem gry jest umieszczenie jak największej liczby pasażerów w zatłoczonych wagonach. - _ Bierzemy pasażera i montujemy go w środku. Można także do toalety poniewaz czasem nie ma gdzie indziej miejsca _ - tłumaczy Łukasz Naczas. Program SLD jak i gra internetowa są dostępne pod adresem www.kolej-przyspieszenie.pl.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/t149049.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/stanely;pociagi;skonczyl;sie;strajk;ostrzegawczy;na;kolei,186,0,865722.html) Stanęły pociągi. Skończył się strajk ostrzegawczy na kolei O godzinie 7 zatrzymały się dziś wszystkie pociągi Przewozów Regionalnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/211/t86739.jpg ) ] (http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/pkp-zaplaci-za-opoznienia-pociagow.html) PKP zapłaci za opóźnienia pociągów Odzyskasz nawet połowę ceny biletu. Możliwe będą też kanapki oraz nocleg w hotelu na koszt przewoźnika.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t135739.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosjanie;chca;przejac;pkp;cargo,217,0,857561.html) Rosjanie chcą przejąć PKP Cargo Rosyjskie Koleje Żelazne złożyły ofertę na zakup większościowego pakietu akcji polskiej spółki.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)