Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

SLD nie poprze reformy emerytalnej w obecnej formie

0
Podziel się:

Szef SLD Leszek Miller zadeklarował, że jego klub nie poprze proponowanego przez rząd projektu reformy emerytalnej w obecnej formie.

SLD nie poprze reformy emerytalnej w obecnej formie
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef SLD Leszek Miller zadeklarował, że jego klub nie poprze proponowanego przez rząd projektu reformy emerytalnej w obecnej formie. Ale, jeśli rząd uwzględni argumenty SLD, Sojusz jest gotowy rozmawiać - dodał Miller.

W czwartek premier Donald Tusk i wicepremier Waldemar Pawlak przedstawili koalicyjny kompromis ws. reformy emerytalnej. Według propozycji rządowej, ma emeryturę częściową będą mogły przechodzić kobiety w wieku 62 lat, a mężczyźni w wieku 65 lat; emerytura częściowa ma wynosić 50 proc. wypracowanej emerytury.

_ - W tej chwili, znając te zasadnicze rozwiązania reformy, SLD nie poprze tego projektu _ - powiedział Miller na konferencji prasowej. Jak dodał, jeśli rząd _ coś by zmienił, także pod wpływem argumentacji Sojuszu _, klub SLD jest gotowy jeszcze rozmawiać. _ Ale w tym stanie nie możemy go poprzeć _ - dodał.

Wiceszefowa sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny Anna Bańkowska (SLD) jest zdania, że propozycja przedstawiona przez szefa rządu nie rozwiązuje problemu osób, które mają długi staż pracy, ale w danej chwili nie mają pracy. _ One dalej będą czekać do wieku emerytalnego _ - zaznaczyła Bańkowska.

Jak dodała, _ aż się prosi, by rząd zgodził się na to, by osoby z długim stażem pracy mogły przejść na emeryturę - kobieta poniżej 62. roku, mężczyzna poniżej 65. roku życia _.

Miller rozmawiał w czwartek z premierem na temat reformy emerytalnej. Premier i przewodniczący Sojuszu zapowiedzieli, że na przyszły czwartek zaplanowano spotkanie szefa rządu z klubem SLD.

Czytaj więcej o wydłużeniu wieku emerytalnego w Money.pl
Idzie afera wokół emerytur? Teraz mundurowi MSW przez tydzień będzie konsultowało swój projekt reformy emerytur mundurowych z ministerstwem finansów - poinformował dziś w Gnieźnie minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki.
Tak będzie po reformie emerytur. Symulacja Takie skutki wydłużenia wieku emerytalnego zobaczymy w PKB Polski
Premier się boi. Przejrzy każdy przecinek Projekt ustawy trafi do konsultacji społecznych, które potrwają 30 dni.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)