Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śmierć Leppera. Jest opinia w sprawie śladów DNA

0
Podziel się:

Warszawska prokuratura dostała już wyniki badań śladów DNA znalezionych w biurze Samoobrony. Zarządzono ich badania porównawcze.

Śmierć Leppera. Jest opinia w sprawie śladów DNA
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Warszawska prokuratura dostała już wyniki badań śladów DNA znalezionych w biurze Samoobrony. Zarządzono ich badania porównawcze.

O tym, że wpłynęła już opinia policyjnego laboratorium kryminalistycznego w tej sprawie, poinformowała w środę PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Monika Lewandowska. Dodała, że zarządzono już dodatkowe badania porównawcze, podczas których porównuje się kod genetyczny z konkretnego śladu z materiałem genetycznym pobranym od danej osoby. Prokurator nie ujawniła szczegółów.

Szef Samoobrony, były wicepremier rządu PiS-LPR-Samoobrona Andrzej Lepper został znaleziony martwy 5 sierpnia 2011 r. w warszawskiej siedzibie partii. Leppera - powieszonego w łazience na sznurze przymocowanym do worka bokserskiego - znalazł jego zięć. Za przyczynę śmierci Leppera prokuratura uznała _ ucisk pętli na szyję _. Podczas sekcji nie stwierdzono obrażeń, które wskazywałyby na udział osób trzecich.

Śledztwo w sprawie samobójstwa Leppera wszczęto na podstawie art. 151 Kodeksu karnego, który stanowi: _ Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 _. _ Brane są pod uwagę różne hipotezy, różne wersje śledcze. Nadrzędnym celem prokuratury jest ustalenie, czy doszło do przestępstwa i jakie były okoliczności. (...) Aby ustalić, czy zostało popełnione przestępstwo, należy stwierdzić, czy do targnięcia się na własne życie przyczyniły się inne osoby _ - mówiła Lewandowska. Według wstępnej hipotezy przyczyną samobójstwa mogły być kłopoty finansowe.

Czytaj o śmierci Andrzeja Leppera w Money.pl
PiS pyta o Leppera. "Obrzydliwy spektakl" - Posłowie chcą mieć pewność, że wszelkie okoliczności tej sprawy zostaną rzetelnie, dokładnie zbadane - mówi poseł Arkadiusz Mularczyk.
Pogrzeb Andrzeja Leppera. Był Wałęsa Do Krup położonych niedaleko Zielnowa, w którym mieszkał Lepper, przyjechali m.in. jego koledzy z Samoobrony, ale także Lech Wałęsa.
Śmierć Andrzeja Leppera. Prokuratura ujawnia że... Śledczy sprawdzają czy ktoś namówił lidera Samoobrony do targnięcia się na swoje życie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)