Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Smog nad Polską. Powietrze bardzo zanieczyszczone w niektórych miastach

176
Podziel się:

W większości kraju jakość powietrza jest umiarkowana, ale w niektórych miastach w sobotę bez maski nie lepiej nie wychodzić.

Jak wskazuje Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jakość powietrza w sobotę 17 listopada na ogół jest dobra lub umiarkowana.
Jak wskazuje Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jakość powietrza w sobotę 17 listopada na ogół jest dobra lub umiarkowana. (Tomasz Kawka/East News)

Smog nad większością kraju nie występuje. Jak wskazuje Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jakość powietrza w sobotę 17 listopada na ogół jest dobra lub umiarkowana.

Normy przekraczane są jedynie w niektórych miejscowościach. Bez maski lepiej nie wychodzić np. w Kamiennej Górze, smog występuje pod Gliwicami i Krakowem. Alert smogowy wskazuje również na wysokie zanieczyszczenie w Gdańsku.

[

airly.eu ]( https://airly.eu/map/pl/#52.32191,19.19312,z7 )

Zła jakość powietrza to obecnie najbardziej pilący problem. Szczególnie dotyka on Polaków. Aż 19 z 20 miast w Europie najbardziej skażonych rakotwórczym benzo(a)pirenem mieści się w Polsce. Co roku wymiera w Polsce średniej wielkości miasto

Na świecie 600 tys. dzieci umiera rocznie z powodu ostrych infekcji dróg oddechowych spowodowanych zanieczyszczonym powietrzem

Ponad 1,8 miliarda dzieci na całym świecie oddycha zatrutym powietrzem, czyli 90. proc. całej młodej populacji. Z tego 600 tys. umiera rocznie z powodu ostrych infekcji dróg oddechowych spowodowanych zanieczyszczonym powietrzem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(176)
Ewe
4 lata temu
ja tego nie rozumiem trują nas w jedzeniu i to na potęgę i tego nikt nie chce dostrzec, tak wiem wiem klimat ważny ale całorocznie jesteśmy podtruwani i jest ok za chwilę społeczeństwa będą tak słabe że na walkę żadną sił mieć nie będą - jak już tak nie jest
kolo
5 lata temu
te normy to jacyś idioci pisali pamiętam lata 80-te to według tych norm to chyba 30-stki nikt by w Radlinie np. nie miał prawa dożyć wtedy.
elka
5 lata temu
A dlaczego latem też jest smog? W piękną pogodę nie wolno wychodzić z dziećmi. Wtedy nie pali się w piecach.
popis_musi_od...
5 lata temu
POPiSowskie ludobójstwo.
eco
5 lata temu
i kto jest temu winien ? większość z nas po trochu ,sami siebie trujemy, żal trochę kasy wydać na piec gazowy i gaz kiedy ceny są porównywalne z węglem
...
Następna strona