Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Smog nad Polską. Powietrze bardzo zanieczyszczone w niektórych miastach

W większości kraju jakość powietrza jest umiarkowana, ale w niektórych miastach w sobotę bez maski nie lepiej nie wychodzić.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Kawka/East News)
Jak wskazuje Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jakość powietrza w sobotę 17 listopada na ogół jest dobra lub umiarkowana.

Smog nad większością kraju nie występuje. Jak wskazuje Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jakość powietrza w sobotę 17 listopada na ogół jest dobra lub umiarkowana.

Normy przekraczane są jedynie w niektórych miejscowościach. Bez maski lepiej nie wychodzić np. w Kamiennej Górze, smog występuje pod Gliwicami i Krakowem. Alert smogowy wskazuje również na wysokie zanieczyszczenie w Gdańsku.

[

airly.eu ]( https://airly.eu/map/pl/#52.32191,19.19312,z7 )

Zła jakość powietrza to obecnie najbardziej pilący problem. Szczególnie dotyka on Polaków. Aż 19 z 20 miast w Europie najbardziej skażonych rakotwórczym benzo(a)pirenem mieści się w Polsce. Co roku wymiera w Polsce średniej wielkości miasto

Na świecie 600 tys. dzieci umiera rocznie z powodu ostrych infekcji dróg oddechowych spowodowanych zanieczyszczonym powietrzem

Ponad 1,8 miliarda dzieci na całym świecie oddycha zatrutym powietrzem, czyli 90. proc. całej młodej populacji. Z tego 600 tys. umiera rocznie z powodu ostrych infekcji dróg oddechowych spowodowanych zanieczyszczonym powietrzem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: #smogalert, smogalert, smog, jakość powietrza, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-11-2018

lidiadi2Ja wyjeżdżam na Islandię ,tam powietrze jest krystalicznie czyste ,a ludzie dożywają 100+ lat.To jest jeden z najbogatszych krajów … Czytaj całość

17-11-2018

TuskuwróćPrecz z Pisem po 3 latach nawet smoga nie wycofali nic nie robią tylko piniędze biorą.

17-11-2018

mkniech żyje nam górniczy stan

Rozwiń komentarze (176)