Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

100 mld złotych na walkę ze smogiem. Morawiecki zapowiada dofinansowania

27
Podziel się:

Program Stop Smog ma wesprzeć osoby, których nie stać na docieplanie budynków - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia w gminie Skawina. Na program przeznaczono 100 mld złotych.

"Stop Smog" - tak rząd chce walczyć z zanieczyszczonym powietrzem
"Stop Smog" - tak rząd chce walczyć z zanieczyszczonym powietrzem (Andrzej Iwanczuk/REPORTER)
bELaOUGd

Premier spotkał się w niedzielę z beneficjentami rządowego programu Stop Smog. Jak mówił, dopłaty do termomodernizacji budynków wynoszą 90, a w niektórych przypadkach nawet 100 proc. kosztów. Łącznie rząd przeznacza na nie 100 mld zł.

- Ocieplony budynek to 30, 40 proc., a fachowcy mówią, że nawet do 50 proc. oszczędności energetycznej, czyli mniejsza potrzeba spalania, w ogóle mniejsze zużycie nośników energetycznych, czystsze powietrze, mniej substancji szkodliwych, dwutlenku węgla - powiedział podczas spotkania premier.

W czasie spotkania, premier wyraził nadzieję, że dzięki programowi powietrze w Polsce będzie coraz lepsze, a Polacy coraz zdrowsi.

bELaOUGf
bELaOUGG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(27)
nikt
3 lata temu
Jak przyjdzie co do czego to ani grosza szary Polak nie dostanie tylko z własnej kieszeni musi sfinansować. Dopłaty to dla swoich.
szukający
3 lata temu
Gdzie ten smog?
nikuś
3 lata temu
Czy ktoś próbował to załatwiać? Na wstępie audyt energetyczny budynku za około? 1800 Pln i już biedak leży i dla kogo te niby dofinansowanie?
bELaOUGH
wuj
3 lata temu
powiesić dziadostwo i bedzie spokuj
Julian
3 lata temu
Jedna wielka ściema, prawda jest całkiem inna, zmienisz stary piec na nowy dostaniesz zwrot 1000 zł od PGNiG, ale oddasz im w innej taryfie 3000 zł,nikt tego w reklamach nie mówi 😂,super przekręt.
...
Następna strona