Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Smog w paryżu. Od północy koniec ograniczeń w ruchu drogowym

0
Podziel się

Od północy po ulicach francuskiej stolicy będą mogły jeździć wszystkie samochody. Dziś zakaz dotyczył tych z parzystymi numerami tablic rejestracyjnych.

Smog w paryżu. Od północy koniec ograniczeń w ruchu drogowym
(PAP/EPA)
bEiLqnmd

Ograniczenia w ruchu drogowym we francuskim stołecznym regionie Ile-de-France będą obowiązywały tylko dzisiaj do północy. Od jutra wszyscy kierowcy będą mogli wyruszyć w drogę.

Dziś od wczesnych godzin porannych po Paryżu i 22 gminach przylegających terytorialnie do stolicy, poza pojazdami uprzywilejowanymi, dostawczymi i tymi, które wiozły co najmniej trzech pasażerów, mogły jeździć tylko samochody o nieparzystych numerach rejestracyjnych. Jutro w drogę miały wyruszyć te, które miały parzyste numery.

Do przestrzegania zakazu zmobilizowano dodatkowo siedmiuset policjantów, którzy wypisali ponad cztery tysiące mandatów. Wielu kierowców wolało zapłacić 22 euro kary niż wydłużyć czas dojazdu do pracy i powrotu środkami komunikacji podmiejskiej nawet o trzy godziny.

bEiLqnmf

Przyczyną ograniczeń było utrzymujące się od trzech tygodni zanieczyszczenie powietrza przekraczające stan alarmowy. W szczególności chodziło o szkodliwe mikrocząsteczki powodujące astmę, alergię i dolegliwości górnych dróg oddechowych. Zakaz odwołano, bo polepszyła się jakość powietrza. Jutro w związku ze zmianą pogody ma być dalsza poprawa.

Czytaj więcej w Money.pl
Nieparzysta rejestracja? Nie wjedziesz do Paryża Ma to pomóc w walce z gęstym smogiem, który już piąty dzień z rzędu utrzymuje się nad stolicą Francji.
Powietrzna apokalipsa w Chinach Widoczność spada czasem nawet do kilkudziesięciu metrów.
Tragiczny pożar pod Paryżem. Trzy dziewczynki... Strażakom udało się uratować troje rodzeństwa dziewczynek, które zginęły w pożarze. Z objawami zatrucia dymem dzieci trafiły do szpitala.
bEiLqnmG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)