Notowania

Smog nad Polską. Zła jakość powietrza na południu kraju

Jakość powietrza na południu kraju pozostawia sporo do życzenia. Mieszkańcy północnych i centralnych województw mogą za to odetchnąć wolnym od smogu powietrzem. Prezentujemy najnowszą sytuację smogową w ramach naszej akcji #SmogAlert.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marek Lasyk/Reporter)

Smogowa mapa Polski dzieli kraj na pół. Zielona północna część Polski wolna jest od smogu. Mieszkańcy południa zaś oddychają średniej jakości powietrzem. Granicą jest linia Leszna, Kalisza, Łodzi, Białej Podlaski.

Bardzo zła sytuacja jest w mniejszych miejscowościach. Normy bardzo przekroczone zostały np. w Ostrowie Wielkopolskim, Zduńskiej Woli pod Łodzią, Kamiennej Górze i Wałbrzychu, ale także pod Nysą i Gliwicami.

Źródło: airly.eu

Czerwony alert smogowy świeci się też na przedmieściach Krakowa, w Wieliczce i Wadowicach.

Zła jakość powietrza to obecnie najbardziej palący problem. Szczególnie dotyka on Polaków. Aż 19 z 20 miast w Europie najbardziej skażonych rakotwórczym benzo(a)pirenem mieści się w Polsce. Co roku wymiera w Polsce średniej wielkości miasto.

Na świecie 600 tys. dzieci umiera rocznie z powodu ostrych infekcji dróg oddechowych spowodowanych zanieczyszczonym powietrzem.

Ponad 1,8 miliarda dzieci na całym świecie oddycha zatrutym powietrzem, czyli 90. proc. całej młodej populacji. Z tego 600 tys. umiera rocznie z powodu ostrych infekcji dróg oddechowych spowodowanych zanieczyszczonym powietrzem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: #smogalert, smog, Jakość powietrza w Polsce, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-11-2018

AnkaOdkąd rządzi pis to nawet powietrze jest zgniłe.

19-11-2018

emerytja może nie jestem ekologiczny ale jestem ekonomiczny ,,,, palę plastikami i starymi oponami ,,, mam 1139 zł emerytury i nie stać mnie na wegiel,,,,

19-11-2018

WitkacEeee tam. Za komuny paliło się jeszcze gorsze rzeczy i nikt nic nie mówił.

Rozwiń komentarze (169)