Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nbp
25.06.2012 10:07

SNB i NBP zawarły porozumienie ws. swapów walutowych

Oba banki centralne nie przewidują, że porozumienie, które zostało zawarte jako środek ostrożnościowy, będzie musiało być wykorzystane.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanisław Kowalczuk/East News)

Narodowy Bank Szwajcarii (SNB) i Narodowy Bank Polski (NBP) zawarły porozumienie na swapy walutowe na parze frank/złoty - podał NBP w komunikacie. Dodano, że w przypadku napięć na rynkach NBP zasili banki w Polsce we franki szwajcarskie.

Na zdjęciu Marek Belka, prezes NBP

_ - Wszystkie transakcje dotyczące swapów wymagają wcześniejszego zatwierdzenia przez SNB. Swapy te są operacjami z terminem 7-dniowym. Oba banki centralne nie przewidują, że porozumienie, które zostało zawarte jako środek ostrożnościowy, będzie musiało być wykorzystane _ - dodano.

Sprawdź, jak kształtuje się kurs franka do złotego Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Swapy walutowe to transakcje dwuwalutowe, chodzi o zakup walut w określonym czasie, po danym kursie, by następnie je odsprzedać w dniu i po kursie ustalonym w umowie.

Czytaj więcej o bankowości w Money.pl
Zobacz najnowsze dane o kredytach w Polsce Wartość udzielonych przez banki kredytów na nieruchomości dla gospodarstw domowych w maju wzrosła o 11,44 mld złotych.
NBP zbadał kondycję polskich firm. Oto wyniki Choć w pierwszym kwartale spadła dynamika eksportu, to jednocześnie wzrósł odsetek firm, które są rentowne - czytamy w raporcie.
Co dalej ze złotym? Wszyscy czekają na... Decyzje dotyczące poziomu stóp procentowych mają podjąć EBC i RPP.
Tagi: nbp, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz