Notowania

CI Games: Sniper Ghost Warrior 3 ma certyfikację na XBox One i PS 4

Gra "Sniper Ghost Warrior 3" studia CI Games pomyślnie przeszła proces certyfikacji na platformę XBOX One oraz PlayStation4. Premiera już wkrótce. Od powodzenia gry wiele zależy - spółka od siedmiu kwartałów wykazywała straty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CI Games)

Gra "Sniper Ghost Warrior 3" studia CI Games pomyślnie przeszła proces certyfikacji na platformę XBOX One oraz PlayStation4. Premiera już wkrótce. Od powodzenia gry wiele zależy - spółka od siedmiu kwartałów wykazywała straty.

"Zakończył się proces certyfikacji gry 'Sniper Ghost Warrior 3'. Gra SGW3 pomyślnie przeszła proces certyfikacji na platformę XBOX One oraz PlayStation4" - czytamy w komunikacie. Na informację giełda zareagowała niewielkim wzrostem kursu akcji CI GamesGames o 0,7 proc., choć atmosfera na rynku jest spadkowa.

Gry z serii "Sniper" to jedno z dwóch podstawowych źródeł przychodów firmy CI Games (drugim jest gra "Lords of The Fallen"). Pierwsza część sprzedała się w 3,6 mln egzemplarzy. Druga miała trochę mniejszą klientelę - niecałe 2 mln graczy. Trzecia odsłona ma być jednak bardziej wyrafinowana technicznie i spółka zaangażowała w nią dużo środków.

Uzyskanie certyfikacji oznacza, że spółka może rozpocząć ostatni etap produkcji SGW3, zgodnie z zaplanowanym harmonogramem wydawniczym ustalającym datę premiery na dzień 25 kwietnia. Jeszcze niedawno podawano datę 4 kwietnia.

Na dokończenie gry spółka uzyskała kredyt od PKO BP - 2,5 mln dolarów. Nowa gra ma podreperować finanse spółki, która od początku 2015 r. aż do trzeciego kwartału ubiegłego roku zaliczyła siedem z rzędu kwartałów na minusie, tracąc w tym czasie 21 mln zł.

CI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. (początkowo jako City Interactive).

Tagi: technologie, media, cig, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, e-biznes, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-03-2017

ZynTrzymam za nich kciuki, bo to przecież nasza rodzina produkcja. Swoją drogą myślę, że gra okaże się sukcesem.

22-03-2017

MarioBardzo ważna informacja ponieważ bez certyfikacji gra nie mogła by się ukazać na te platformy. A tak to rynek zbytu będzie większy przy połączeniu PC … Czytaj całość

23-03-2017

AdunioNo to zostaje nam jeszcze poczekać miesiąc. Płyty się wytłoczą, zostaną dostarczone do sklepów i liczę, że dostaniemy to na co czekamy. Jeżeli chodzi … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)