Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cimoszewicz
03.07.2005 15:47

Sojusz Lewicy Demokratycznej poparł Włodzimierza Cimoszewicza w ubieganiu się o prezydenturę

Sojusz Lewicy Demokratycznej poparł Włodzimierza Cimoszewicza w jego ubieganiu się o prezydenturę. Szef partii Wojciech Olejniczak podkreślił w wystąpieniu na konwencji SLD we Wrocławiu, że marszałek Sejmu nie jest kandydatem SLD, lecz jedynie popieranym przez Sojusz.

Podziel się
Dodaj komentarz

_ Włodzimierz Cimoszewicz ma już oficjalne poparcie SLD w wyborach prezydenckich _Włodzimierz Cimoszewicz ma już oficjalne poparcie SLD w wyborach prezydenckich Fot. PAP/Adam Hawałej

Cimoszewicz zwracając się do SLD o poparcie powiedział w wystąpieniu, że bliskie mu jest środowisko lewicy. Wyraził nadzieję, że SLD po ostatnich zmianach odzyska zaufanie społeczne.

Wcześniej Olejniczak mówił w swoim wystąpieniu o tym, że Sojusz jest teraz całkiem nową partią. Oświadczył też, że partia będzie stawiać na młode pokolenie. Olejniczak zwrócił uwagę, że bogatsze kraje Unii można dogonić tylko dzięki wykształceniu i kwalifikacjom młodych ludzi. Lider SLD wezwał przy okazji inne partie polityczne, aby również promowały młodych działaczy.

Olejniczak skrytykował także byłego szefa Sojuszu na Mazowszu Jacka Zdrojewskiego za odejście z partii i wstąpienie do Samoobrony, i zdecydowanie potępił jego słowa o braku demokracji w SLD. Zaatakował też Lecha Kaczyńskiego za - jego zdaniem - złe obyczaje polityczne.

Tagi: cimoszewicz, sld, kampania, wybory, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz