Notowania

Elektryczne autobusy Solarisa trafią do Rumunii. Polska firma ma nową umowę

Solaris podpisał kontrakt na dostawę do 30 elektrycznych autobusów Urbino 12 z miastem Kluż-Napoka - poinformowała w piątek spółka. Dla Rumunii jest to pierwsza umowa na tego typu pojazdy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
Na zdjęciu autobusy Solaris Urbino 12 wyprodukowane dla Katowic

Umowa obejmuje dostarczenie do 30 sztuk elektrycznych Solarisów w najbliższych trzech latach. W tym czasie każdorazowo podpisywany będzie osobny kontrakt na realizację dostaw w poszczególnych latach. Pierwszą partię 11 autobusów spółka dostarczy wiosną przyszłego roku.

Projekt jest częściowo finansowany ze środków Rumuńsko-Szwajcarskiego Programu Współpracy, a autobusy trafią do firmy CTP Transport Company, która dysponuje już flotą 40 przegubowych Urbino.

Wprowadzenie do floty autobusów elektrycznych oznacza także inwestycję w infrastrukturę ładowania, która obejmie budowę 11 stacji wolnego ładowania i dwie stacje szybkiego ładowania za pomocą pantografów.

Zobacz też, jak "na boku" dorabiają prezydenci polskich miast:

W autobusach dla Kluż-Napoki będzie zamontowana m.in. klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej, a także pełny zestaw monitoringu na zewnątrz i w środku pojazdu. Ponadto, w elektrycznych Urbino będzie możliwość korzystania z darmowego dostępu do Wi-Fi.

Tagi: solaris, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-08-2017

PrawdaSolaris to nie Polska firma. Zarejestrowana od 2005 roku na Cyprze okrada polskich podatników. W radzie nadzorczej i zarządzie Niemcy i mistrz … Czytaj całość

11-08-2017

Monter autobusówTo nie polska firma tylko niemiecka montująca w Polsce

11-08-2017

OmoGratulacje dla Polskiej marki.

Rozwiń komentarze (10)