Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Elektryczne autobusy Solarisa trafią do Rumunii. Polska firma ma nową umowę

Elektryczne autobusy Solarisa trafią do Rumunii. Polska firma ma nową umowę

Na zdjęciu autobusy Solaris Urbino 12 wyprodukowane dla Katowic Fot. EAST NEWS
Na zdjęciu autobusy Solaris Urbino 12 wyprodukowane dla Katowic

Solaris podpisał kontrakt na dostawę do 30 elektrycznych autobusów Urbino 12 z miastem Kluż-Napoka - poinformowała w piątek spółka. Dla Rumunii jest to pierwsza umowa na tego typu pojazdy.

Umowa obejmuje dostarczenie do 30 sztuk elektrycznych Solarisów w najbliższych trzech latach. W tym czasie każdorazowo podpisywany będzie osobny kontrakt na realizację dostaw w poszczególnych latach. Pierwszą partię 11 autobusów spółka dostarczy wiosną przyszłego roku.

Projekt jest częściowo finansowany ze środków Rumuńsko-Szwajcarskiego Programu Współpracy, a autobusy trafią do firmy CTP Transport Company, która dysponuje już flotą 40 przegubowych Urbino.

Wprowadzenie do floty autobusów elektrycznych oznacza także inwestycję w infrastrukturę ładowania, która obejmie budowę 11 stacji wolnego ładowania i dwie stacje szybkiego ładowania za pomocą pantografów.

Zobacz też, jak "na boku" dorabiają prezydenci polskich miast:

W autobusach dla Kluż-Napoki będzie zamontowana m.in. klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej, a także pełny zestaw monitoringu na zewnątrz i w środku pojazdu. Ponadto, w elektrycznych Urbino będzie możliwość korzystania z darmowego dostępu do Wi-Fi.

solaris, kluż-napoka, autobusy elektryczne, urbino 12
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
kawinus
2017-08-13 13:41
Nowoczesne trolejbusy są lepszą alternatywą akumulatory to ciągłe kłopoty , duża masa własna takich wynalazków.
Kierowca
2017-08-13 08:04
A w Toruniu - Jelcze
Inżynieria
2017-08-13 06:17
Autobusy Solaris to polskie dziadostwo, w zimie wieje w nich wiatr a elementy przewodzą zimno do środka. Trzęsą sie niemiłosiernie na nierównościach. Do Scanii sprzed 30 lat im dużo brakuje. Owe miały podwójne szyby w standardzie. Polski dziadostwo jest tak cienkie jak puszka, że strach tym jechać na wypadek zderzenia.
Pokaż wszystkie komentarze (9)