Notowania

Solaris buduje 24-metrowy trolejbus. Nowoczesny prototyp jeszcze w tym roku

Dwuprzegubowy, trójczłonowy trolejbus będzie najbardziej zaawansowanym technicznie pojazdem polskiej firmy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Solaris Bus&Coach)
Wizualizacja najnowszego Solarisa Trollino 24

Prototypowy Solaris Trollino 24 powstaje z myślą o przyszłej, seryjnej produkcji pojazdów 24-metrowych z napędem hybrydowym, elektrycznym oraz właśnie trolejbusów. Dwuprzegubowy, trójczłonowy trolejbus będzie najbardziej zaawansowanym technicznie pojazdem polskiej firmy.

Biuro Badań i Rozwoju firmy Solaris, po niedawnej prezentacji nowoczesnego trolejbusu wyposażonego w zwiększające zasięg ogniwo wodorowe dla przewoźnika z Rygi, idzie za ciosem. Dwuprzegubowy trolejbus liczący aż 24 metry ma być gotowy w połowie 2018 roku. Jazdy testowe przejdzie w wybranych europejskich miastach, które posiadają właściwe trakcje.

Solaris produkuje trolejbusy już od 2001 roku. Od tego momentu blisko 1200 pojazdów tego typu zostało zamówionych i dostarczonych do klientów z 16 państw.

Solaris przygotowuje się do elektrycznej ewolucji w Polsce:

Solaris zadba o kierowców. Klimatyzowane miejsce ich pracy wyposażone będzie w ogrzewany i wentylowany fotel z obrotnicą umożliwiający dobór najbardziej ergonomicznej pozycji. Kierowca będzie miał także do dyspozycji dwa 8-calowe monitory wyświetlające obraz z kamery skierowanej na pantograf, a także zewnętrznej kamery zamontowanej za drugim przegubem. Kierujący będzie mógł obserwować obraz z kamer monitoringu zamontowanych przy każdych drzwiach, a także z kamery cofania na oddzielnym monitorze.

Trollino 24 będzie miał również rozbudowany system informacji pasażerskiej: tablice kierunkowe oraz trzy 29-calowe monitory zamontowane w części pasażerskiej. Dodatkowo, o komfort podróży pasażerów dbać będzie klimatyzacja oraz liczne gniazda.

Oświetlenie wnętrza trolejbusu wykonane będzie w energooszczędnej technologii LED. 24-metrowy trolejbus będzie miał 53 miejsca siedzące, z których 16 jest dostępnych będzie z niskiej podłogi, co ma ułatwić korzystanie osobom o ograniczonej sprawności ruchowej. Producent przewidział także miejsca na wózki inwalidzkie i dziecięce oraz zatokę do przewożenia rowerów.

Tagi: transport, solaris, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-01-2018

DUDDTo nie jest polska firma bo jest zarejestrowana na Cyprze. TO jest Cypryjska firma i nie należny jej promować polskim kapitałem.

24-01-2018

Może wagonów że czterdzieściNa wuja dwudziestocztero metrowe autobusy ???? Chyba że niebawem będzie najazd Chińczyków . U nas jeżdżą teraz jednoczłonowe tramwaje często z wolnymi … Czytaj całość

24-01-2018

trolikPrzypomnijcie za czyich rządów zlikwidowano linie trolejbusowe wraz z zapleczem ? A teraz smog i będzie odbudowa trakcji trolejbusowej z Warszawy do … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (19)