Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polskie autobusy w stolicy mody. 22 solarisy pojadą do Włoch

26
Podziel się:

Solaris dostarczył do Włoch już blisko 740 pojazdów. To właśnie z Półwyspu Apenińskiego producent uzyskał największe w swej historii zamówienie na 300 pojazdów InterUrbino dla firmy Cotral z rejonu Lacjum.

Polskie autobusy w stolicy mody. 22 solarisy pojadą do Włoch
(Solaris)
bETBeIOJ

Spółka Solaris poinformowała, że pozyskała zamówienia na dostawę łącznie 22 autobusów elektrycznych do Włoch. 12 Solarisów Urbino 12 electric trafi do Bergamo, a 10 bateryjnych autobusów do Mediolanu.

Jak wyjaśnia firma z Bolechowa pod Poznaniem, autobusy Solaris Urbino 12 electric zamówione przez ATB Bergamo oraz ATM Milano to zbliżone do siebie konstrukcje pod kątem parametrów technicznych. Przewoźnicy wybrali jednak inny sposób uzupełniania energii w swoich elektrobusach. Urbino 12 electric dla ATB Bergamo wykorzystywać będzie do tego ładowarkę z możliwością jednoczesnego ładowania dwóch autobusów z mocą 40 kW. Z kolei ATM Milano wybrało ładowarki typu on-board o mocy 70 kW.

Solaris dostarczył do Włoch już blisko 740 pojazdów. To właśnie z Półwyspu Apenińskiego polski producent uzyskał największe w swej dotychczasowej historii zamówienie na 300 pojazdów InterUrbino z opcją kupna dodatkowych 60 dla firmy Cotral z rejonu Lacjum.

bETBeIOL
Zobacz także: Zobacz także: Bus bez kierowcy

Solaris polski producent pojazdów komunikacji miejskiej: autobusów, trolejbusów i tramwajów. Do tej pory firma dostarczyła do 32 państw blisko 15 tys. pojazdów. Spółka zatrudnia ponad 2300 osób w Polsce i blisko 300 pracowników w swoich zagranicznych oddziałach.

bETBeIPm
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(26)
SANOK PL
4 lata temu
Polskie autobusy to AUTOSAN :))))
BUSOMAT PL
4 lata temu
Brawo. Bardzo fajne autobusy
MIDO221
4 lata temu
polski producent pojazdów komunikacji miejskiej z główną siedzibą w Bolechowie-Osiedlu pod Poznaniem. Produkuje autobusy miejskie, międzymiastowe oraz turystyczne. W ofercie znajdują się również trolejbusy oraz tramwaje. Solaris posiada cztery zakłady produkcyjne: główną fabrykę i siedzibę w Bolechowie (montaż końcowy autobusów i trolejbusów), dwa zakłady w Środzie Wielkopolskiej (spawalnia szkieletów autobusów i trolejbusów oraz spawalnia tzw. pudeł tramwajowych) oraz dzierżawioną w Poznaniu przy ul. Wieruszowskiej halę montażu końcowego pojazdów szynowych)
bETBeIPn
eat
4 lata temu
a jaka część tego autobusu jest Polska? Szyby? Silnik? Rama? Hamulce? Blacha? Plastiki? Elektryka??? Powyższe nie jest... Skorupa siedzeń? też nie... Materiał na siedzenia... Chiński... ale chociaż szyty w Polsce... Polskie autobusy...
Odrobine Praw...
4 lata temu
Polskie? Solaris to nie Polska marka a jego fabryka (montownia) w Polsce to tylko filja "zepsutego zachodu"
...
Następna strona