Notowania

Polskie autobusy w stolicy mody. 22 solarisy pojadą do Włoch

Solaris dostarczył do Włoch już blisko 740 pojazdów. To właśnie z Półwyspu Apenińskiego producent uzyskał największe w swej historii zamówienie na 300 pojazdów InterUrbino dla firmy Cotral z rejonu Lacjum.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Solaris)

Spółka Solaris poinformowała, że pozyskała zamówienia na dostawę łącznie 22 autobusów elektrycznych do Włoch. 12 Solarisów Urbino 12 electric trafi do Bergamo, a 10 bateryjnych autobusów do Mediolanu.

Jak wyjaśnia firma z Bolechowa pod Poznaniem, autobusy Solaris Urbino 12 electric zamówione przez ATB Bergamo oraz ATM Milano to zbliżone do siebie konstrukcje pod kątem parametrów technicznych. Przewoźnicy wybrali jednak inny sposób uzupełniania energii w swoich elektrobusach. Urbino 12 electric dla ATB Bergamo wykorzystywać będzie do tego ładowarkę z możliwością jednoczesnego ładowania dwóch autobusów z mocą 40 kW. Z kolei ATM Milano wybrało ładowarki typu on-board o mocy 70 kW.

Solaris dostarczył do Włoch już blisko 740 pojazdów. To właśnie z Półwyspu Apenińskiego polski producent uzyskał największe w swej dotychczasowej historii zamówienie na 300 pojazdów InterUrbino z opcją kupna dodatkowych 60 dla firmy Cotral z rejonu Lacjum.

Zobacz także: Bus bez kierowcy

Solaris polski producent pojazdów komunikacji miejskiej: autobusów, trolejbusów i tramwajów. Do tej pory firma dostarczyła do 32 państw blisko 15 tys. pojazdów. Spółka zatrudnia ponad 2300 osób w Polsce i blisko 300 pracowników w swoich zagranicznych oddziałach.

Tagi: solaris, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-07-2017

hddSolaris polski producent ,czytaj robotnik bo właściciel to Helmut który zysk wypracowany zasila Niemcy.

14-07-2017

Telewizja AstaPolski to możne być AUTOSAN a silniki spalinowe z Polski?

14-07-2017

????Wlosi i inni "chca" dlatego ze tanszych nie ma !

Rozwiń komentarze (26)