Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Solidarna Polska przedstawiła swoje minimum programowe

0
Podziel się:

Partia przekonuje, że Tadeusz Cymański to najlepszy kandydat na premiera.

Solidarna Polska przedstawiła swoje minimum programowe
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Minimum programowe niezbędne - zdaniem Solidarnej Polski - dla osiągnięcia porozumienia wokół konstruktywnego wotum nieufności przedstawił kandydat SP na premiera Tadeusz Cymański. SP chce m.in. obniżenie podatków dla _ przeciętnie zarabiających _ Polaków.

SP przekonuje, że porozumienie w sprawie konstruktywnego wotum nieufności jest trudne, ale możliwe. Lider partii Zbigniew Ziobro przyznał jednocześnie na środowej konferencji prasowej, że dla powodzenia wniosku o konstruktywne wotum nieufności potrzeba nie tylko porozumienia wszystkich partii opozycyjnych, ale też pozyskania przynajmniej kilku głosów rządzącej koalicji.

Cymański przedstawił 10 punktów, które - jak mówił - tworzą z punktu widzenia Solidarnej Polski minimum programowe. Wymienił w tym kontekście: wprowadzenie systemu zasiłków rodzinnych, obniżenie podatków dla _ przeciętnie zarabiających _ Polaków, zwolnienie z podatku emerytur i rent do wysokości 1000 zł, stopniowe podnoszenie płacy minimalnej oraz ograniczenie umów śmieciowych.

SP postuluje ponadto wprowadzenie ulg inwestycyjnych dla małych i średnich przedsiębiorstw, modernizację energetyki i oparcie jej na _ rodzimych źródłach surowcowych _, zniesienie immunitetów dla polityków, sędziów i prokuratorów, opodatkowanie hipermarketów, przywrócenie _ podatku od fortun _, oraz _ ukrócenie _ transferów za granicę _ potężnych kwot _. Partia Ziobry chce też wstrzymania prywatyzacji strategicznych spółek z udziałem Skarbu Państwa.

Solidarna Polska podtrzymuje swoje stanowisko, że dobrym kandydatem na stanowisko premiera rządu technicznego byłby właśnie Cymański, a nie kandydat przedstawiony przez PiS - prof. Piotr Gliński. SP przekonuje, że Cymański to człowiek _ powszechnie znany, akceptowany, rozumiejący sprawy publicznie _.

Ziobro zaproponował przed kilkoma dniami, aby to debata między prof. Glińskim a Cymańskim wyłoniła wspólnego kandydata _ polskiej prawicy _ na premiera. _ - Nie ośmieszajmy wotum nieufności. Wystawmy kandydata, który ma realne poparcie i jest powszechnie znany _ - zaapelował Ziobro.

Zgodnie z konstytucją Sejm wyraża Radzie Ministrów wotum nieufności większością ustawowej liczby posłów na wniosek zgłoszony przez co najmniej 46 posłów i wskazujący imiennie kandydata na premiera. Zatem, by przy pomocy konstruktywnego wotum nieufności doprowadzić do zmiany rządu, trzeba zgromadzić w Sejmie większość co najmniej 231 głosów.

Czytaj więcej w Money.pl
Juro pokażą swojego kandydata na premiera Jesienna ofensywa programowa będzie głównym tematem obrad zarządu krajowego oraz klubu parlamentarnego Solidarnej Polski, które zbierają się dziś po południu w Kutnie.
W sprawie afery proponują "pięć kroków" Klub Solidarnej Polski przedstawił plan _ pięciu kroków _ mających zapobiec w przyszłości powtórzenia się kłopotów z parabankami.
Chcą wprowadzić nowy podatek - od banków i hipermarketów _ Państwo jest dzisiaj niezwykle twarde wobec słabych. I niezwykle mięciutkie wobec silnych, wobec bogatych, wobec korporacji. _
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)