Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sondaż poparcia partii politycznych w grudniu. PO zwiększa przewagę nad PiS

0
Podziel się:

Najnowszy sondaż TNS Polska nie pozostawia złudzeń. Po tym, jak PiS zyskało przewagę nad PO, szybko partia Jarosława Kaczyńskiego spadła w notowaniach.

Sondaż poparcia partii politycznych w grudniu. PO zwiększa przewagę nad PiS
(Jan BIELECKI/East News)

Grudzień Platforma Obywatelska może zaliczyć do udanych miesięcy. Według sondażu TNS Polska przeprowadzonego dla _ Gazety Wyborczej _, PO kończy ten rok aż 10-punktową przewagą nad partią Jarosława Kaczyńskiego.

Tym samym poparcie dla PO wynosi 32 procent, a dla PiS 22 procent. Badanie zostało przeprowadzone między 14 a 18 grudnia, czyli po antyrządowym marszu PiS. Warto zaznaczyć, że w październiku PiS po raz pierwszy od kilku lat wysunęła się na prowadzenie. Jednak po publikacji _ Rzeczpospolitej _ o śladach trotylu na wraku tupolewa i ostrych ustąpiło miejsca Platformie.

Według sondażu TNS Polska w parlamencie znalazłoby się jeszcze SLD z 9-procentowym poparciem, PSL z wynikiem 6 procent oraz Ruch Palikota, również z wynikiem 6 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Nauczyciele za mało zarabiają? Jest odpowiedź Nauczyciele wykonują odpowiedzialną i stresującą pracę - uważa ponad 80 procent Polaków.
Wierzą, że uda się ustalić budżet, ale mniej... Polacy są realistami i ponad połowa badanych (53 proc.) uważa, że w nowej perspektywie Polska dostanie mniej pieniędzy niż dotąd.
To o nim mamy najlepsze zdanie Polacy są coraz bardziej rozczarowani pracą parlamentu. Wysoko natomiast oceniana jest cały czas aktywność prezydenta.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)