Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sondaż TNS OBOP: Sensacyjne wysokie poparcie dla PO i spadek notowań PiS

Nowy sondaż TNS OBOP zaskakuje, bo zmieniono metodologię. Politycy nie pozostawiają na nim suchej nitki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rafal Oleksiewicz/REPORTER)

PO zyskuje, PiS traci. Z ostatniego sondażu TNS Polska wynika, że gdyby wybory odbyły się pod koniec października, to na partię rządzącą oddałoby swój głos 41 procent badanych, czyli o 9 punktów procentowych więcej niż na Prawo i Sprawiedliwość. Część polityków na tym badaniu nie pozostawiają jednak suchej nitki.

Zdaniem Antoniego Macierewicza, sondaż przeprowadzono niezgodnie z przyjętymi od lat zasadami, bo w wynikach uwzględniono jedynie wybierających się na wybory.

- _ W sprawie tego sondażu powinni wypowiedzieć się socjologowie i metodologowie, którzy bardzo krytycznie podchodzą do jego metodologii. Po raz pierwszy od kilku lat odrzucono dwie trzecie respondentów i skupiono się na analizie tylko jednej trzeciej. Myślę, że politolog, który nie zna metodologii badania może wpaść w pułapkę, którą tutaj zastawiono _ - uważa Antoni Macierewicz.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ANTONIEGO MACIEREWICZA:

Andrzej Rozenek, rzecznik Twojego Ruchu również uważa, że wyników tego badania nie można traktować poważnie.

- _ Odsyłam do takiego blogera , który zrobił bardzo poważną analizę tego sondażu. Jego zdaniem Platformie wcale nie rośnie, tylko TNS zastosował inny sposób liczenia niż zazwyczaj _ - mówi poseł Rozenek.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ANDRZEJA ROZENKA:

Andrzej Halicki z PO, podobnie jak poprzednicy uważa, że badanie zostało wykonane ma zbyt małej próbie. Poseł nie miał więc ochoty komentować jego wyników.

- _ Nie zastanawiam się nad tym, bo naszym zadaniem jest być blisko wyborców, a krótko mówiąc musimy rozwiązać dylemat, dlaczego część wyborców nabrała do nas dystansu _ - powiedział Andrzej Halicki.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ANDRZEJA HALICKIEGO:

Grzegorz Napieralski z SLD, nie wchodząc w polemikę na temat zastosowanej metodologii powiedział, że spadek notowań PiS-u to efekt działania zespołu Macierewicza.

- _ Nic się w tych sondażach nie zmienia, trochę się tasuje Platforma z PiS-em, my mamy trzecią ważną pozycję na scenie politycznej. PiS-owi trochę spada, bo szaleje Macierewicz. Polacy chcą, żeby katastrofa smoleńska została wyjaśniona, ale nie chcą takiego show, jakie robi Macierewicz _ - uważa Grzegorz Napieralski.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI GRZEGORZA NAPIERALSKIEGO:

Sondaż został przeprowadzony w dniach od 22 do 24 października na zlecenie _ Wiadomości _ TVP1. Przedstawiono w nim preferencje osób, którzy powiedzieli, ze planują wziąć udział w wyborach i wiedzą na kogo będą głosować.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: sondaż poparcia dla partii, sondaż, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz