Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spadek liczby nowych bezrobotnych, wzrost sprzedaży detalicznej

0
Podziel się:

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA spadła o 12 tys. wobec poprzedniego tygodnia i wyniosła 334 tys.

Spadek liczby nowych bezrobotnych, wzrost sprzedaży detalicznej
(endostock - Fotolia.com)

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA spadła o 12 tys. wobec poprzedniego tygodnia i wyniosła 334 tys. Sprzedaż detaliczna w USA w maju wzrosła o 0,6 proc. (miesiąc do miesiąca), podczas gdy poprzednio wzrosła o 0,1 proc.

Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 346 tys. Liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku wyniosła 2,973 mln w tygodniu, który skończył się 1 czerwca - podał Departament Pracy. Tutaj analitycy spodziewali się 2,978 mln osób.

Departament Handlu poinformował natomiast, że sprzedaż detaliczna, z wykluczeniem sprzedaży aut wzrosła w maju o 0,3 proc., wobec braku zmian wskaźnika miesiąc wcześniej. Analitycy spodziewali się, że sprzedaż detaliczna wzrośnie 0,4 proc. miesiąc do miesiąca, a sprzedaż z wykluczeniem aut wzrośnie 0,3 proc. w ujęciu miesięcznym.

Czytaj więcej w Money.pl
Bezrobocie w USA inne niż się spodziewano Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się stopy bezrobocia w USA na poziomie 7,5 proc.
Zaskakująco słabe dane z polskiej gospodarki Wyjątkowo rozczarowała sprzedaż detaliczna. Zobacz także najnowsze dane o bezrobociu.
Prognozy były błędne. Liczba bezrobotnych... Ekonomiści spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 330 tys.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)