Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Specjalne Strefy Ekonomiczne. Oto nowe inwestycje

0
Podziel się:

Dzięki nim ma powstać ponad pół tysiąca miejsc pracy.

Specjalne Strefy Ekonomiczne. Oto nowe inwestycje
(Stanislaw Kowalczuk/East News)
bEKyCFLV

Ponad pół tysiąca nowych miejsc pracy i inwestycje o wartości przeszło 650 milionów złotych. To zapowiedzi firm, które uzyskały nowe pozwolenia na prowadzenie działalności w kilku specjalnych strefach ekonomicznych w całym kraju.

Sześć nowych zezwoleń wydała Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Gospodarcza. Inwestycje mają kosztować 71 milionów złotych i stworzyć co najmniej 201 miejsc pracy.

Zatrudnienie co najmniej trzydziestu osób zapowiadają firmy, które otrzymały kolejne pozwolenia na działalność w strefie suwalskiej. Wartość ich inwestycji to 245 milionów złotych.

bEKyCFLX

W Suwałkach swoją działalność zamierza rozszerzyć firma Malow. Jak powiedział jej właściciel Henryk Owsiejew, oprócz tradycyjnej produkcji mebli z metalu planuje ona wejście w nowy segment - infokiosków.

- _ Jest to szeroki zakres wyrobów do wszelkiego rodzaju reklamy i informacji elektronicznej. Infokioski są na lotniskach, dworcach kolejowych i autobusowych, salach teatralnych, kinowych, w informacji turystycznej _- tłumaczy Owsiejew.

Produkcja infokiosków ma rozpocząć się w drugiej połowie przyszłego roku.
201 miejsc pracy powstanie dzięki inwestycjom na terenach Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EUROPARK-WISŁOSAN w Radomiu, Tarnobrzegu, Stalowej Woli, Nowej Dębie i Jaśle, a kolejnych 80 - na obszarze Krakowskiego Parku Technologicznego.

Jedną z inwestycji będzie innowacyjna linia produkcyjna podzespołów elektronicznych firmy Fideltronik w Suchej Beskidzkiej - powiedział dyrektor administracyjny Piotr Brylski.

bEKyCFMd

- _ To są układy testujące elektronikę, rozwój elektroniki. Zamierzamy tam przez najbliższe dwa lata prowadzić inwestycję związaną z nowym budynkiem, przystosowanym w stu procentach do nowoczesnej technologii elektronicznej _- tłumaczył Brylski.

Nowa inwestycja pojawi się także w Starachowickiej SSE. Do końca 2017 roku powstanie tam nowy zakład produkcji i regeneracji oprzyrządowania dla producentów płytek ceramicznych.

Czytaj więcej w Money.pl

bEKyCFMy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)