Notowania

ulgi podatkowe
11.12.2012 12:22

Specjalne strefy interwencyjne dla przedsiębiorców

By ożywić centrum, władze Radomia stosują ulgi i zwolnienia na przykład z podatku od nieruchomości. Chcą to upowszechnić.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Gazelle/Wikipedia)

Strefy interwencyjne z możliwością zwolnienia z podatku dochodowego wzorem specjalnych stref ekonomicznych mają dać możliwość rozwoju i ułatwić przedsiębiorcom życie. Pomysł powstał w Radomiu, ale jest do wykorzystania przez inne samorządy w Polsce. Pod warunkiem, że przygotowane propozycje zmian ustawowych przejdą drogę legislacyjną w parlamencie.

Centrum Radomia umiera. Zamykane są firmy, sklepy i restauracje. Zostały banki i instytucje finansowe, ale i one mogą wkrótce zniknąć. Problem dotyczy nie tylko Radomia. Mierzą się z nim też inne miasta. I te duże i te małe.

_ - Trzeba temu przeciwdziałać- _ mówi Igor Marszałkiewicz, wiceprezydent Radomia, pomysłodawca zmian, które mają poprawić sytuację lokalnych przedsiębiorców. Lokalne prawo pozwala samorządom na stosowanie ulg i zwolnień na przykład z podatku od nieruchomości. Nie dotyczy to natomiast podatku dochodowego.

Dlatego władze Radomia chcą zmian ustawowych i utworzenia stref interwencyjnych, w których - tak jak w specjalnych strefach ekonomicznych - byłoby to możliwe.

Propozycje zmian trafiły już do radomskich parlamentarzystów. Będą też przedmiotem dyskusji podczas posiedzenia Związku Miasta Polskich.

Tagi: ulgi podatkowe, sklepy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, podatki, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz