Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spodziewają się poprawy na rynku pracy

0
Podziel się:

Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych pozytywnych zmian spodziewa się na podstawie Wskaźnika Rynku Pracy.

Spodziewają się poprawy na rynku pracy
(industrieblick - Fotolia.com)

Wskaźnik Rynku Pracy informujący z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach w wielkości bezrobocia w kwietniu kolejny raz wzrósł - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

BIEC zaznacza, że WRP od trzech miesięcy rośnie coraz wolniej, co może zapowiadać pozytywne oddziaływanie czynników sezonowych w najbliższych miesiącach.

_ - Wskaźnik Rynku Pracy informujący z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach w wielkości bezrobocia kolejny miesiąc z rzędu wzrósł. Jednak, od trzech miesięcy wskaźnik rośnie coraz wolniej. Zmiany takie mogą zapowiadać pozytywne oddziaływanie czynników o charakterze sezonowym w najbliższych miesiącach _ - napisano w raporcie.

_ - Oddziaływanie czynników o charakterze cyklicznym ma nadal charakter negatywny. Trudno na razie określić, czy pozytywny wpływ czynników sezonowych przewyższy negatywne działanie zmiennych cyklicznych _ - dodano.

_ - Podobnie do poprzedniego miesiąca, w kierunku spadku wartości wskaźnika, czyli poprawy sytuacji na rynku pracy, działają cztery składowe. Taka sama liczba czynników sygnalizuje wzrost bezrobocia _ - napisano. Według danych GUS stopa bezrobocia w marcu wyniosła 14,3 proc.

Czytaj więcej w Money.pl
Pracują na zlecenie, chcą zarabiać 7 tysięcy Studencka praca ma z reguły charakter tymczasowy. Studenci są gotowi zatrudnić się na czarno, jeśli zwiększy to ich zarobki.
"To jest ostatni dzwonek dla gospodarki" Szef SLD Leszek Miller wezwał dzisiaj rząd, by porzucił strategię schładzania gospodarki oraz surowej polityki fiskalnej i monetarnej na rzecz inwestycji publicznych.
W tym kraju co minutę ktoś traci pracę Kiedy 2 lata temu rząd rozpoczynał pracę, poziom bezrobocia dochodził do 23 proc. Pod koniec jego kadencji wyniesie prawie 26 proc.
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)