Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sprzedaż detaliczna w Polsce. Wzrost o 5,5 proc. w czerwcu

0
Podziel się

Choć ogólny wynik jest dodatni, małe sklepy mogą notować spadki sprzedaży, a dane GUS odzwierciedlają w dużej mierze postępującą koncentrację w handlu detalicznym.

Sprzedaż detaliczna w Polsce. Wzrost o 5,5 proc. w czerwcu
(Juanmonino/iStockphoto)
bEqHqYMl

Sprzedaż detaliczna w Polsce w czerwcu wzrosła o 5,5 proc. rok do roku po wzroście o 2,9 proc. rok do roku w maju, zaś w ujęciu miesięcznym wzrosła o 1,1 proc. - podał Eurostat.

Dane roczne zostały skorygowane o liczbę dni roboczych, zaś dane miesięczne są odsezonowane.

Dane Eurostatu obejmują także najmniejsze firmy, zatrudniające poniżej 10 pracowników, czyli w tym przypadku małe, rodzinne sklepy, a z kolei nie biorą pod uwagę sprzedaży samochodów. To właśnie małe sklepy mogą notować spadki sprzedaży, a dane GUS odzwierciedlają w dużej mierze postępującą koncentrację w handlu detalicznym (wzrost sprzedaży w dyskontach i supermarketach).

bEqHqYMn

Według GUS sprzedaż detaliczna w czerwcu wzrosła o 1,8 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2012 roku, a mdm wzrosła o 1,5 proc.

Czytaj więcej w Money.pl
Złe dane z Niemiec. Odbiją się na Polsce? Niemcy coraz mniej kupują. Sprzedaż detaliczna u naszego głównego partnera gospodarczego mocno spadła.
Dane z rynku pracy zaskoczyły analityków Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA spadła o 12 tys. wobec poprzedniego tygodnia i wyniosła 334 tys.
Eurostat: Sprzedaż detaliczna ciągle spada Analitycy spodziewali się, że sprzedaż mdm spadnie o 0,2 proc. Czy ich przewidywania się sprawdziły?
bEqHqYMO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)