Notowania

sprzedaż detaliczna
05.03.2012 12:14

Sprzedaż detaliczna w Unii drgnęła. Więcej kupujemy

W styczniu sprzedaż detaliczna urosła w 11 krajach, a spadła w 7 krajach UE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sjlocke/iStockphoto)

*Kraje Unii Europejskiej spoglądają z zazdrością na Polskę. Gdy pogrążyły się w recesji, Polacy kupowali na potęgę i uratowali nasz kraj przed kryzysem. Dziś nasz impet osłabł. Czy inni rzucili się do zakupów? *

W styczniu sprzedaż detaliczna urosła w 11 krajach Unii Europejskiej, a spadła w 7 krajach. Najwięcej wzrosła w na Litwie - o 17 procent - i na Łotwie - o 16,6 procent. Największe spadki zanotowały Portugalia - o 8,7 procent - i Malta - o 5,7 procent.

Sprzedaż detaliczna wyrównana sezonowo w Polsce spadła w styczniu 2012 r. o 0,2 proc. w ujęciu miesięcznym, a w ujęciu rocznym wzrosła o 2,4 proc. - podał unijny urząd statystyczny Eurostat.

W całej Unii Europejskiej sprzedaż detaliczna wzrosła o 0,4 proc. m/m i o 0,7 proc. w ujęciu rocznym. W strefie euro zwiększyła się o 0,3 proc. m/m i nie zmieniła się w ujęciu rocznym.

Według Głównego Urzędu Statystycznego, sprzedaż detaliczna w styczniu br. spadła o 24,9 proc. w ujęciu miesięcznym, ale zwiększyła się o 14,3 proc. w ujęciu rocznym.

Czytaj więcej o sprzedaży detalicznej
Sprzedaż w Niemczech spada. To zaskoczyło ekonomistów Analitycy spodziewali się wzrostu sprzedaży o pół procenta z miesiąca na miesiąc.
Ważne dane gospodarcze. Na to czekały giełdy Ekonomiści spodziewali się zupełnie innych wyników.
Ekonomiści zaskoczeni: Wskaźnik spadł Sprzedaż w sektorze prywatnym w strefie euro w grudniu ubiegłego roku miesiąca spadła o 0,4 procenta, tyle samo co miesiąc wcześniej.
Tagi: sprzedaż detaliczna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz