Notowania

stadion narodowy
05.12.2012 13:14

Stadion Narodowy dopiero wtedy zarobi na siebie

Stadion Narodowy zacznie na siebie zarabiać dopiero w 2015 roku - ocenia spółka PL 2012, która lada moment przejmie zarządzanie obiektem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Przemysław Jahr/public domain/Wikipedia)

Decyzją minister sportu zastąpi ona dotychczasowego zarządcę czyli spółkę Narodowe Centrum Sportu. Nowy zarządca chce przede wszystkim, aby stadion zaczął wreszcie na siebie zarabiać między innymi wynajmem powierzchni biurowej. Do tej pory wyglądało to beznadziejnie. Na stadion nie wprowadziła się żadna komercyjna firma, wynajęto jedną loże na 65 istniejących.

_ - Negocjacje z kilkoma potencjalnymi klientami lóż oraz negocjacje z klientami przestrzeni biurowej, to wszystko jest oczywiście temat przyszłości. Od przyszłego roku zaczynamy ciężką pracę po to by stadion dobrze działał _ - tłumaczy Mikołaj Piotrowski z PL 2012.

POSŁUCHAJ MIKOŁAJA PIOTROWSKIEGO:

źródło: IAR

Optymistyczne wyliczenia wskazują na to, że stadion zacznie na siebie zarabiać w 2015 roku.

_ - To będzie trudny projekt. Nie wiem, czy nie trudniejszy niż EURO 2012. Na pewno wielkim wyzwaniem będą lata 2013-2014. Jest dużo do zrobienia, ale jestem przekonany, że od 2015 roku wszyscy będziemy z uśmiechem patrzyć na stadion jako miejsce otwarte, ale również obiekt, który będzie sam siebie finansował _ - wyjaśnia Piotrowski.

POSŁUCHAJ MIKOŁAJA PIOTROWSKIEGO:

źródło: IAR

Roczny koszt utrzymania Stadionu Narodowego to około 30 milionów złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest raport o "basenie narodowym". Dymisje? Urzędnicy z departamentu kontroli przy Prezesie Rady Ministrów sprawdzali całą dokumentację związaną z przygotowaniami i organizacją spotkania Polska-Anglia.
Minister pozywa, a oni się dziwią. Afera NCS Konsorcjum firm, które zbudowały Stadion Narodowy zapewniają, że wywiązały się z umowy.
Jest porozumienie. Nie będzie blokady stadionu Negocjacje trwały dziewięć godzin. Ostatecznie inwestor zgodził się za wszystko zapłacić.
Tagi: stadion narodowy, ncs, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz