Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stadiony na Euro wybudują miasta, nie rząd

0
Podziel się:

Donald Tusk, powiedział, że to miasta organizujące EURO 2012 muszą wziąć na siebie główny wysiłek budowy stadionów.

Stadiony na Euro wybudują miasta, nie rząd
(wroclaw.pl)
bFgrrPQR

PremierDonald Tusk, powiedział, że to miasta organizujące EURO 2012 muszą wziąć na siebie główny wysiłek budowy stadionów, a rząd - tam, gdzie będzie to niezbędne - będzie je wspierał.

Szef rządu odniósł się w ten sposób do wypowiedzi ministra sportuMirosława Drzewieckiegow "Gazecie Wyborczej", sugerującej, że samorządy Gdańska, Poznania i Wrocławia nie powinny liczyć na pomoc państwa w organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej.

"EURO 2012 to promocja miast organizatorów. Powinny wziąć na siebie ciężar budowy. 20 procent dotacji obiecywał poprzedni rząd, nie my. Zresztą dofinansowanie byłoby precedensem. Wiele miast nie organizuje EURO, a też chce budować stadiony, boiska czy hale. Rząd nie daje im wsparcia. Gdańsk, Poznań i Wrocław też muszą sobie poradzić same" - powiedział Drzewiecki, cytowany przez "GW".

bFgrrPQT

Zdaniem Tuska, w swojej wypowiedzi minister sportu chciał jedynie podkreślić, że "wysiłek miast, które są gospodarzami musi być wysiłkiem realnym".

_ Szef rządu zapewnił, że "będziemy bardzo spokojnie rozmawiali", tak "żeby wilk był syty i owca cała". _

"Ja wiem, ze miasta same nie dadzą rady, ale też nie może być tak, żeby miasta skorzystały z tego, jako superokazji, do dofinansowania innych potrzeb" - powiedział w Gdańsku premier po wigilijnym spotkaniu z bezdomnymi i potrzebującymi.

"Stadiony powstaną. Miasta muszą wziąć na siebie główny wysiłek, bo to jednak będzie później dobro miejskie, natomiast rząd pomoże wszędzie tam, gdzie to będzie niezbędne" - zadeklarował Tusk.

bFgrrPQZ

ZOBACZ TAKŻE:

bFgrrPRu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)