Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stagnacja na rynku energii elektrycznej

0
Podziel się:

W ubiegłym roku zużycie energii elektrycznej w naszym kraju wyniosło blisko 160 tysięcy gigawatogodzin, czyli o 0,6 procent mniej niż w 2011 roku.

Stagnacja na rynku energii elektrycznej
(Piotr Blawicki/East News)
bESrNuyJ

W tym roku zużyjemy mniej więcej tyle prądu ile w 2012 roku - szacuje prezes Grupy Tauron Dariusz Lubera (na zdjęciu). Ma to związek z sytuacją polskiej gospodarki.

W ubiegłym roku zużycie energii elektrycznej w naszym kraju wyniosło blisko 160 tysięcy gigawatogodzin, czyli o 0,6 procent mniej niż w 2011 roku.

- _ Nie ma już pogłębienia zmniejszenia się konsumpcji energii elektrycznej, natomiast nie ma jeszcze tak zwanego odbicia. Mamy nadzieję, że drugie półrocze powinno być już trendem odbijającym się, ale przede wszystkim rok 2014 - powinien to być okres powolnego wzrostu konsumpcji energii elektrycznej. W 2015, kiedy gospodarka będzie się rozkręcać i rozwijać, to powinni mieć większe wzrosty _ - podkreśla Lubera.

bESrNuyL

Prezes przypomniał, że od lipca tego roku ceny dla odbiorców detalicznych spadły.

- _ Oczywiście jest to pochodną tego, że spadły ceny na rynku hurtowym energii elektrycznej i ta tendencja dalej ma taki kierunek w związku z tym nasi sprzedawcy - spółka Tauron, będzie składała wniosek taryfowy od 1 stycznia i w momencie tego, jaka będzie w momencie złożenia wniosku sytuacja na rynku, to może jeszcze dojść do obniżenia ceny lub utrzymania jej na obecnym poziomie _ - dodaje prezes Grupy Tauron.

W związku ze spowolnieniem gospodarczym podobną sytuację można zaobserwować także w wielu innych krajach Unii Europejskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Ceny energii elektrycznej. Będzie taniej? Stawki za energię płacone przez kilkanaście milionów gospodarstw domowych dopiero co spadły, ale już idzie kolejna obniżka.
Od dziś drożeją energia i papierosy Od dziś drożeje o 12 procent energia elektryczna. To już czwarta tak duża podwyżka cen energii w tym roku na Białorusi.
Śmieci na wagę złota. Skupują i zarabiają Dzięki temu mogą zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt milionów euro rocznie.
bESrNuzm
KOMENTARZE
(0)