Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

Startupowcy piszą do prezydenta. "Stoi Pan na straży demokratycznej zasady trójpodziału władzy"

93
Podziel się:

Polscy przedsiębiorcy piszą list do Andrzeja Dudy. Apelują o zawetowanie ustaw dotyczących zmian w sądownictwie. "Ufamy, że dostrzegając konieczność unowocześnienia sądownictwa w Polsce, będzie Pan stał na straży demokratycznej zasady trójpodziału władzy" - czytamy w piśmie. O końcu startupowej rewolucji w związku z zamieszaniem wokół sądów pisze też znany technologiczny dziennikarz John Biggs.

Startupowcy piszą do prezydenta. "Stoi Pan na straży demokratycznej zasady trójpodziału władzy"
(Jacek Turczyk/PAP)
bEJJOtdx

"Jako przedsiębiorcy, ale przede wszystkim obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, jesteśmy zaniepokojeni zmianami w Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym, przewidywanymi przez ustawę o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz niektórych innych ustaw, poselski projekt ustawy o Sądzie Najwyższym, a także ustawę o zmianie ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw" - piszą głównie młodzi polscy przedsiębiorcy.

Startupowcy dodają, szanują "różnorodność poglądów politycznych w społeczeństwie" i chcą być od nich niezależni. "Zwracamy szczególną uwagę, że konsekwencje odbioru za granicą dotychczasowego trybu procedowania reform są dla nas dotkliwe, a potencjalny efekt wejścia w życie przepisów będzie wyniszczający dla zaufania jakie do tej pory zbudowaliśmy" - czytamy w liście.

Jak stwierdzają, doceniają oni działania prezydenta Andrzeja Dudy na rzecz innowacyjności. Jednocześnie podkreślają, że "trójpodział władzy jest fundamentem tego ustroju, a jego utrzymanie jest dla nas gwarantem życia w wolnej i bezpiecznej ojczyźnie".

bEJJOtdz

Pod listem podpisało się kilkudziesięciu przedsiębiorców. Wśród nich są m.in. Bartek Gola ze SpeedUp Group, Przemysław Kuśmierek z Migam.pl, Arkadiusz Regiec z Beesfund, Michał Sadowski z Brand24, Piotr Wilam z Innovation Nest czy Grzegorz Wójcik, prezes Autenti. Wielu z nich było uczestnikami konferencji zorganizowanej przez przez prezydenta Startupów w Pałacu.

* Startupy w pałacu. Ten projekt docenił prezydent Andrzej Duda *

Na list szybko zareagowały też światowe media. Na TechCrunch pojawił się artykuł sugerujący, że nowe prawo może doprowadzić do końca innowacyjnej Polski.

bEJJOtdF

- Wzrost gospodarczy jest teraz zagrożony zniszczeniem - pisze dziennikarz John Biggs.

Pełna treść listu do prezydenta

bEJJOtea
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(93)
Ivo
4 lata temu
Nie jest ważne kim jesteście pytanie kto wam za takie brednie wypisywane do Pana Prezydenta płaci???trzeba było jeszcze dopisac,że jeżeli reakcja Prezydenta was nie zadowoli to wyjedziecie z Polski.Tacy ubodzy jak wy mózgowcy powinniscie Polskę opuścic natychmiast, i tamto najlepiej do Brukseli bo zostaniećie ubogaceni /multi - kulti,ale nie zapomnijcie zabrać ze sobą żon,córek,a nawet matek ..POWODZENIA
AXA
4 lata temu
Odezwały się "biznesmeny" z firm nikomu nie znanych i nawet nie wiadomo czy istniejących.
zbynio
4 lata temu
szcześciarze ....... prowadzę firmę 25 lat . te sady o które tak walczycie zamieniły te 25 lat w koszmar jakiego wam nie życze ..... najpierw coś zróbcie coś wybudujcie przepracujcie 25 lat .....a nastepnie cos piszcie o tym co was spotkało , a nie co moze was spotkac ...
bEJJOteb
wro
4 lata temu
Trójpodział władzy jest w systemie prezydenckim ale NIE w gabinetowym jaki jest w RP gdzie władza wykonawcza jest w całości uzależniona od władzy ustawodawczej. Za dużo łykacie makaronu z putinowskiej TVN. Odrobinę samodzielnego myślenia.
janina
4 lata temu
Przecież już zawetował. Sztuczne podgrzewacze.
...
Następna strona