Notowania

stocznia gdańsk
05.07.2012 16:54

Stocznia Gdańsk szuka setek chętnych do pracy

Właściciel firmy ujawnił, ile zarobią najlepsi pracownicy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jennikate/CC/Flickr)

Stocznia Gdańsk SA chce zatrudnić ok. 600 osób, głównie spawaczy i monterów. 300 osób spółka planuje przyjąć jeszcze w br., a kolejne 300 - w 2013 r. Najlepsi pracownicy będą mogli zarobić nawet 7 tys. miesięcznie - zapowiadają przedstawiciele stoczni.

Członek zarządu stoczni Arkadiusz Aszyk powiedział, że _ stocznia ma zamiar być najlepiej płacącym pracodawcą w regionie w branży okrętowej _. Zwrócił uwagę, że _ stocznia chce budować własne wykwalifikowane kadry, zwłaszcza w deficytowych zawodach jak spawacz i monter _.

Aszyk zaznaczył, że _ po wprowadzeniu nowego systemu nagród najlepsi pracownicy stoczni będą mogli zarobić nawet ok. 7 tys. zł brutto miesięcznie _. Powiedział, że teraz stocznia często korzysta z podwykonawców. _ Dziś pracuje m.in. 150 pracowników z Rumunii i z Ukrainy, ale wolelibyśmy opierać się na lokalnym rynku pracy _ - dodał.

Rzeczniczka Stoczni Gdańsk SA Aldona Dybuk poinformowała, że stocznia chce zwiększyć zatrudnienie, bo ma dużo zamówień we wszystkich trzech branżach realizowanych w zakładzie - w zakresie budowy statków, wież wiatrowych i konstrukcji stalowych.

Aszyk powiedział, że stocznia ma w swoim portfelu kontrakty na budowę 6 jednostek m.in. dla Norwegów. _ Dzięki tym zamówieniom mamy wypełnione moce produkcyjne do końca 2013 r., a są jeszcze kontrakty w trakcie negocjacji _ - dodał.

Poinformował też, że na budowę wież wiatrowych jest więcej zamówień niż stocznia jest w stanie wyprodukować. Stocznia ma długoterminowe kontrakty z potentatami na tym rynku, czyli z firmami Siemens i Nordex.

Jeśli chodzi natomiast o konstrukcje stalowe, to stocznia wraz z Mostostalem Chojnice realizuje 12 kontraktów; buduje m.in. 700-tonową platformę morską dla Duńczyków.

Dybuk poinformowała, że dzięki wprowadzonym 1 czerwca i 1 lipca nagrodom dla najlepszych pracowników bezpośredniej produkcji, mogą oni zwiększyć swoje wynagrodzenie o 1-2 tys. zł miesięcznie.

W Stoczni Gdańsk SA zatrudnionych jest ok. 1700 osób. Średnie wynagrodzenie wynosi ok. 3,7 tys. zł brutto. Stocznia należy do dwóch akcjonariuszy: spółki Gdańsk Shipyard Group (w 75 proc.) i Agencji Rozwoju Przemysłu SA (w 25 proc.). Gdańsk Shipyard Group jest spółką kontrolowaną przez większościowego ukraińskiego udziałowca, będącego współtwórcą i współudziałowcem grupy metalurgicznej ISD.

Czytaj więcej w Money.pl
W hali Stoczni Gdańskiej wybuchł pożar Na dachu jednej z hal produkcyjnych znajdujących się na terenie Stoczni Gdańskiej wybuchł pożar.
Słynna stocznia chce znowu zatrudniać Poszukiwani są specjaliści do produkcji, głównie monterzy i spawacze.
Tylu Polaków jest zadowolonych z pracy. A ty? Polacy pracują, aby żyć, a nie żyją, aby pracować - wynika z analiz firmy doradztwa personalnego Randstad.
Tagi: stocznia gdańsk, stocznia, wiadomości, praca, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz