Notowania

stocznia
26.05.2009 07:41

Stoczniowcy dostaną 370 mln zł odpraw

9,2 tys. pracowników stoczni z Gdyni i Szczecina odejdzie z zakładów do końca tygodnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stocznia Szczecin S.A.)

Odejście ponad 9,2 tysięcy pracowników stoczni z Gdyni i Szczecina kosztuje 370 milionów złotych. - pisze _ Puls Biznesu _. Pracownicy odejdą z zakładów do końca tego tygodnia.

Zwalniani dostają od 20 do 60 tysięcy złotych netto w zależności od stażu pracy i terminu zapisu do odejścia. Z programu dobrowolnych odejść skorzystali niemal wszyscy. Nie wiadomo, ilu z nich zostanie przyjętych przez nowych właścicieli stoczni, a ilu poszuka innego zajęcia.

_ Puls Biznesu _ zauważa, że w uzasadnieniu ustawy, gwarantującej fundusze na odejścia, przewidziano wyższą kwotę - od około 470 do 650 milionów złotych. Dziennik dodaje, że odszkodowania i szkolenia pracowników to niejedyne koszty, poniesione w stoczniowej _ restrukturyzacji likwidacyjnej _. Trzeba jeszcze doliczyć koszt utrzymania zakładów od czasu wejscia w życie stoczniowej ustawy do momentu przejęcia majątku przez inwestora. W ustawie oszacowano je na 540 milionów złotych.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
  ** **
* [ 35 chętnych na stocznie w Gdyni i Szczecinie ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/35;chetnych;na;stocznie;w;gdyni;i;szczecinie,105,0,448873.html )
* [ Odchodzący stoczniowcy chcą odpraw ]( http://news.money.pl/artykul/odchodzacy;stoczniowcy;chca;odpraw,97,0,439905.html )
* [ Pierwsze zwolnienie grupowe w stoczni ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pierwsze;zwolnienie;grupowe;w;stoczni,108,0,435564.html )
Tagi: stocznia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz