Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stopy procentowe w Polsce. RPP na razie ich nie podniesie?

0
Podziel się:

Obecnie podstawowa stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego wynosi 1,5 procent.

Stopy procentowe w Polsce. RPP na razie ich nie podniesie?
(Bartosz Wawryszuk)

Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje dziś o wysokości stóp procentowych. Oprocentowanie lokat i kredytów w złotych prawdopodobnie pozostanie na obecnym poziomie. Eksperci zgodnie prognozują, że Rada Polityki Pieniężnej nie zmieni dziś wysokości stóp procentowych.

Główna ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek prognozuje, że Rada stóp nie zmieni do końca kadencji, czyli do początku przyszłego roku. Spodziewa się jednak, że członkowie RPP zwrócą uwagę na lekkie osłabienie wskaźników gospodarczych. Ekspert ocenia, że deflacja, czyli spadek cen rok do roku, utrzyma się do końca roku. Podkreśla, że jeśli tak się stanie, nowa Rada Polityki Pieniężnej, która zacznie obrady w marcu, może rozważać obniżkę stóp procentowych.

Analityk domu maklerskiego BOŚ Łukasz Bugaj uważa, że stopy nie zmienią się do końca kadencji Rady, czyli do początku przyszłego roku. Nie wyklucza jednak, że przyszła Rada może się zdecydować na obniżkę stóp.

Zwykle decyzję w sprawie stóp procentowych Rada Polityki Pieniężnej podaje po południu. Obecnie podstawowa stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego wynosi 1,5 procent.

wiadomości
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)