Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stopy procentowe w Polsce są na właściwym poziomie?

Obecny poziom stóp procentowych jest odpowiedni - ocenił w wywiadzie dla agencji Bloomberg Jerzy Hausner z Rady Polityki Pieniężnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krzysztof Jastrzebski/East News)

_ - Główna stopa procentowa jest na odpowiednim poziomie po obcięciu w październiku i powinna pozostać stabilna, wobec prognoz przyspieszenia wzrostu gospodarczego w II połowie 2015 roku _ - powiedział.

We wrześniowym wywiadzie dla PAP Hausner mówił, że jest potrzeba dostosowania polityki pieniężnej, a nie przechodzenie do jej łagodzenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Resort finansów za dalszymi cięciami stóp Ministerstwo Finansów nie wyklucza jednak, że po ostatniej obniżce RPP wstrzyma się z kolejnymi ruchami - mówi wiceminister Janusz Cichoń.
RPP przychylna kredytobiorcom Na dzisiejszej decyzji RPP zyskają kredytobiorcy, jednak nie długo może być trudno znaleźć dobrą lokatę.
Rada Polityki Pieniężnej planuje kolejne cięcia? - _ Kredyty są w Polsce oprocentowane bardzo wysoko, o wiele wyżej niż w kraju, do którego możemy się porównać, czyli na Węgrzech _ - twierdzi Marek Belka.
Tagi: stopy procentowe w polsce, stopy procentowe, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz