Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stopy procentowe w Polsce. Standardowa polityka RPP może się skończyć?

- Jesteśmy z poziomem głównej stopy bardzo blisko poziomu, poniżej którego nasza polityka przestanie być polityką konwencjonalną - mówił członek RPP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Narodowy Bank Polski / Flickr (CC BY-ND 2.0))

Główna stopa procentowa jest _ bardzo blisko _ poziomu, poniżej którego kończy się polityka konwencjonalna - powiedział członek RPP Andrzej Rzońca (na zdjęciu).

_ - Jesteśmy z poziomem głównej stopy bardzo blisko poziomu, poniżej którego nasza polityka przestanie być polityką konwencjonalną _ - powiedział we wtorek na posiedzeniu komisji sejmowej Rzońca.

Wcześniej inny członek RPP Andrzej Kaźmierczak powiedział na komisji, że RPP nie wyklucza dalszych działań na rzecz walki z deflacją, jeśli ta będzie się przedłużać, ale nie należy działać impulsywnie.

Rada Polityki Pieniężnej na październikowym posiedzeniu obniżyła stopę referencyjną NBP o 50 punktów bazowych do 2,00 procent, stopę lombardową obniżyła o 100 punktów bazowych do 3,00 procent, stopę depozytową pozostawiła bez zmian na poziomie 1,00 proc., zaś stopę redyskonta weksli obniżyła o 50 punktów bazowych do 2,25 procent w skali rocznej.

Tagi: stopy procentowe w polsce, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz