Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
stosunki polska-turcja
08.11.2013 19:15

Stosunki Polska-Turcja. Potencjał relacji nie jest w pełni wykorzystywany

Bronisław Komorowski przypomniał również o wsparciu Polski dla tureckiej akcesji do UE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Tracz/REPORTER)

Prezydent Bronisław Komorowski i premier Turcji Recep Erdogan, którzy rozmawiali dziś w Warszawie zgodzili się, że stan relacji między oboma krajami jest bardzo dobry, jednak istniejący w nich potencjał nie został jeszcze w pełni wykorzystany.

_ - Tematem rozmowy były stosunki dwustronne między Polską i Turcją, w tym relacje polityczne, gospodarcze i kulturalne _ - podkreślił minister w Kancelarii Prezydenta odpowiedzialny za sprawy międzynarodowe, Jaromir Sokołowski. Komorowski i Erdogan - jak zaznaczył - _ zgodzili się, że stan relacji między oboma krajami jest bardzo dobry, jednak istniejący w nich potencjał nie został jeszcze w pełni wykorzystany _.

Polski prezydent - podał Sokołowski - podkreślił _ zainteresowanie Polski dalszym rozwojem relacji z Turcją, państwem o rosnącym znaczeniu politycznym w regionie, z szybko rozwijającą się gospodarką i coraz bardziej chłonnym rynkiem wewnętrznym _. _ Zaznaczył też zainteresowanie polskich firm nawiązaniem i rozwojem kontaktów z Turcją. Duży potencjał leży również w branży turystycznej _ - mówił Sokołowski.

Jak dodał, Komorowski przypomniał również o wsparciu Polski dla tureckiej akcesji do UE. _ Omówiono także kwestie regionalne, w tym stosunki z UE, Ukrainą i Rosją _ - poinformował prezydencki minister.

Komorowski - mówił Sokołowski - wyraził ponadto satysfakcję z zaplanowanej na marzec 2014 oficjalnej wizyty w Turcji, podczas której m.in. zainaugurowane zostaną uroczyste obchody 600-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Turcją.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: stosunki polska-turcja, turcja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz