Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stosunki Rosja-Ukraina. Dostawy uzbrojenia zostały wstrzymane

0
Podziel się:

Wartość dostaw kooperacyjnych ukraińskiego przemysłu zbrojeniowego dla przedsiębiorstw rosyjskich wynosi obecnie około 50 mld rubli (1,4 mld dolarów) rocznie.

Stosunki Rosja-Ukraina. Dostawy uzbrojenia zostały wstrzymane
(Youtube/PRTSCR)

Ukraina wstrzymała od marca dostawy uzbrojenia i sprzętu wojskowego oraz ich komponentów do Rosji, co objęło także zakupy już opłacone - poinformował rosyjski wiceminister obrony Jurij Borysow. W marcu Rosja zaanektowała ukraiński Krym.

_ - Na Ukrainie ogłoszono w marcu akty normatywne, które zabraniają dostaw uzbrojenia, wojskowego sprzętu technicznego oraz podzespołów dla rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego i faktycznie na cle nagromadziły się już ładunki, w większości wypadków w 80 procentach opłacone, których nie możemy otrzymać _ - powiedział Borysow moskiewskiemu radiu Rosyjska Służba Informacji.

Zaznaczył jednocześnie, że tego rodzaju polityka uderzy przede wszystkim w przedsiębiorstwa ukraińskie. - _ Jeśli będą kontynuować tę politykę, gdzie znajdą rynki zbytu? _ - zapytał wiceminister.

Według niego rosyjskie firmy pomyślnie radzą sobie z powstałym problemem, choć powoduje on obecnie pewne trudności. - _ Musimy praktycznie dokonywać rewizji całości powiązań kooperacyjnych. Nie da się przecież przekazać odbiorcy samolotu bez podwozia _ - wskazał Borysow.

Jak poinformował, wartość dostaw kooperacyjnych ukraińskiego przemysłu zbrojeniowego dla przedsiębiorstw rosyjskich wynosi obecnie około 50 mld rubli (1,4 mld dolarów) rocznie.

Czytaj więcej w Money.pl
Kliczko: Nie będą ingerowały w życie Majdanu W wydanym komunikacie Kliczko zapowiedział, że kijowski ratusz nie będzie wtrącał się w życie miasteczka namiotowego.
Rosyjska dyplomacja krytykuje OBWE MSZ Rosji wyraża żal do przedstawiciela OBWE z powodu krytykowania Rosji, w tym za niedostateczną kontrolę granic.
Ukraina zawiedziona propozycją Europy Propozycja KE przewiduje, że ukraiński Naftohaz zapłaci rosyjskiemu Gazpromowi do czwartku 2 mld dolarów jako zaliczkę na poczet swoich długów.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)