Notowania

górnik
12.03.2009 07:39

Strajk górników z Kompanii Węglowej

Wszystkie kopalnie należące do Kompanii stały przez dwie godziny. Górnicy chcą większych podwyżek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Grygiel)

aktualizacja 8:15

Wszystkie kopalnie należące do Kompanii Węglowej stały przez dwie godziny. Dzisiejsza akcja, to efekt braku porozumienia płacowego negocjowanego od początku stycznia.

Ostatnie, wtorkowe rozmowy nie przyniosły skutku. Górnicy do 8:00 nie podejmą pracy. Tadeusz Minicki z Komisji Zakładowej Związku Zawodowego Górników w Polsce kopalni Pokój powiedział, że w tym czasie prowadzona będzie akcja informacyjna wśród załogi.

Wszystkie związki zawodowe działające w kopalniach należących do Kompanii krytykują przedstawiane podczas negocjacji wyniki finansowe spółki. Następne rozmowy z udziałem mediatora zaplanowano na 19 marca. Zarząd Kompanii wprowadził na ten rok podwyżki w wysokości 1,14 procent, a więc jeszcze mniej niż 1,2 procent, które do niedawna oficjalnie proponował. Podczas wtorkowych rozmów związkowcy zmniejszyli swoje oczekiwania wzrostu płac z około 10-u do 8 procent.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: górnik, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz