Notowania

Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju. Ponad 5 tysięcy stron uwag

Wzrost zamożności Polski czy bardziej równomierny podział dochodów między poszczególne regiony czy grupy społeczne. To główne założenia Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, którą zajmie się rząd. Ma ona spowodować rozwój polskiej gospodarki głównie z wykorzystaniem innowacyjności - mówił wcześniej wicepremier Morawiecki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK/EAST NEWS)

Wiceminister rozwoju - Jerzy Kwieciński powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że w wyniku konsultacji zmieniono tylko szczegóły rządowego planu.

Według niego do ministerstwa napłynęło ponad 5 tysięcy stron uwag, co zdaniem Jerzego Kwiecińskiego, świadczy o dużym zainteresowaniu Strategią Odpowiedzialnego Rozwoju.

Dokument konsultowano w rządzie, ale także z przedsiębiorcami i pracodawcami.
Według wiceszefa resortu dzisiejsze posiedzenie rządu nie będzie dla strategii czystą formalnością. Jerzy Kwieciński informuje, że w takich przypadkach do ostatniej chwili pojawiają się propozycje zmian.

Plan zakłada wzrost stopy inwestycji, większą rolę handlu międzynarodowego czy wzrost wydatków polskich firm za granicą. Przedsiębiorcy, według założeń administracji mają być bardziej skłonni do przeznaczania pieniędzy na badania naukowe i rozwój.

Morawiecki tłumaczył wcześniej, że podstawowym źródłem wzrostu gospodarczego jest nowoczesny rozwój gospodarki, oparty na cyfryzacji. Strategia ma zagwarantować przedsiębiorcom wolność gospodarczą, stwarzając im m.in. jak najszerszą "paletę regulacji", czy ustaw służących ich działalności.Więcej czytaj TUTAJ.

Poza tym ministrowie na posiedzeniu rządu zajmą się projektem ustawy o podatku akcyzowym oraz nowelą regulacji o stopniach i tytule naukowym

Tagi: strategia odpowiedzialnego rozwoju, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-02-2017

kosmosPlany, plany, plany. A na dzisiaj bryndza i rekordowy deficyt.

01-02-2017

Polka4Kolejna dojna zmiana dojąca kase tylko dla siebie. Kto Wam jeszcze uwierzy i będzie na Was glosowal? Chyba tylko menel, który dostaje kasę na alkohol … Czytaj całość

31-01-2017

permanentnyTen artykuł to ściema.Misz-masz.Nic z niego nie wynika poza tytułem. Konkrety PiS.Bierzcie się za konkrety,które widać gołym okiem.

Rozwiń komentarze (61)