Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Anna Frankowska
|

Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju. Ponad 5 tysięcy stron uwag

61
Podziel się

Wzrost zamożności Polski czy bardziej równomierny podział dochodów między poszczególne regiony czy grupy społeczne. To główne założenia Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, którą zajmie się rząd. Ma ona spowodować rozwój polskiej gospodarki głównie z wykorzystaniem innowacyjności - mówił wcześniej wicepremier Morawiecki.

Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju. Ponad 5 tysięcy stron uwag
(STANISLAW KOWALCZUK/EAST NEWS)
bDnLBERN

Wiceminister rozwoju - Jerzy Kwieciński powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że w wyniku konsultacji zmieniono tylko szczegóły rządowego planu.

Według niego do ministerstwa napłynęło ponad 5 tysięcy stron uwag, co zdaniem Jerzego Kwiecińskiego, świadczy o dużym zainteresowaniu Strategią Odpowiedzialnego Rozwoju.

bDnLBERP

Dokument konsultowano w rządzie, ale także z przedsiębiorcami i pracodawcami.
Według wiceszefa resortu dzisiejsze posiedzenie rządu nie będzie dla strategii czystą formalnością. Jerzy Kwieciński informuje, że w takich przypadkach do ostatniej chwili pojawiają się propozycje zmian.

Plan zakłada wzrost stopy inwestycji, większą rolę handlu międzynarodowego czy wzrost wydatków polskich firm za granicą. Przedsiębiorcy, według założeń administracji mają być bardziej skłonni do przeznaczania pieniędzy na badania naukowe i rozwój.

Morawiecki tłumaczył wcześniej, że podstawowym źródłem wzrostu gospodarczego jest nowoczesny rozwój gospodarki, oparty na cyfryzacji. Strategia ma zagwarantować przedsiębiorcom wolność gospodarczą, stwarzając im m.in. jak najszerszą "paletę regulacji", czy ustaw służących ich działalności.Więcej czytaj TUTAJ.

Poza tym ministrowie na posiedzeniu rządu zajmą się projektem ustawy o podatku akcyzowym oraz nowelą regulacji o stopniach i tytule naukowym

bDnLBERV
bDnLBESq
KOMENTARZE
(61)
kosmos
4 lata temu
Plany, plany, plany. A na dzisiaj bryndza i rekordowy deficyt.
Bogdan
4 lata temu
Wzrost zamożności Polski, raczej zamożności polityków. Polska jako kraj wszystkich Polaków zadłuża się coraz bardziej i mówienie w tym wypadku a zamożności jest głupim paplaniem. Można kraj zadłużyć w większym stopniu wydając kasę na lewo i prawo, to politycy potrafią najlepiej.
permanentny
4 lata temu
Ten artykuł to ściema.Misz-masz.Nic z niego nie wynika poza tytułem. Konkrety PiS.Bierzcie się za konkrety,które widać gołym okiem.
bDnLBESr
gabi0107
4 lata temu
Najwyższy czas pomyśleć o Polakach uczciwie pracujących i płacących nie małe podatki, największe w Europie. Czas podnieś kwotę wolną od podatku. O siebie już dawno zadbali o leserów i leniwców również, najwyższy czas pomyśleć o ludziach, którzy przez lata tworzą budżet, który jest roztrwaniany.
fen53
4 lata temu
sprawa nr 1 kaczorkin na emeryturę-tylko tak pis zdobędzie zwolenników,ten gnom jest znienawidzony przez naród,jeżeli pis chce w zgodzie z narodem to jest to jedyna droga(nie wspominam o takich jak maciorka i misiu bo o tym to nawet pisiorki wiedzą że trzeba do Kocborowa albo innych Tworek)
...
Następna strona