Notowania

kraj
16.05.2017 14:25

800 mln zł dla Straży Granicznej. Błaszczak zapowiada godne warunki służby

Zasłużyliście na to - powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News/Artur BARBAROWSKI)

- To dzięki waszej postawie kryzys migracyjny, który przecież wielokrotnie był już u wrót naszego kraju, został zatrzymany. To dzięki waszej postawie Polska jest bezpieczna - powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak podczas obchodów święta Straży Granicznej.

Mariusz Błaszczak podkreślił, że jego zadaniem jako szefa MSWiA jest zapewnienie polskiej Straży Granicznej godnych warunków służby.

- Stąd ustawa o modernizacji służb mundurowych, stąd przekazanie w ciągu czterech lat - już począwszy od 1 stycznia tego roku - ponad 800 mln zł dodatkowych pieniędzy, które wzmocnią, zmodernizują polską Straż Graniczną, które spowodują, że funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej będą godnie wynagradzani. Zasłużyliście na to - powiedział minister.

Na Rynku Wielkim w Zamościu we wtorek odbywają się centralne obchody święta Straży Granicznej. Podczas uroczystości Błaszczak dziękował funkcjonariuszom Straży Granicznej za służbę i stanie na straży bezpieczeństwa granic RP.

- Jesteście także gotowi pomóc tym z naszych partnerów, którzy takiej pomocy oczekują, stąd kontyngenty polskiej Straży Granicznej na granicy węgiersko-serbskiej, bułgarsko-tureckiej, słoweńsko-chorwackiej, macedońsko-greckiej. Jesteście tam, reprezentujecie Polskę, ale stoicie na straży także granic zewnętrznych UE. To jest olbrzymi kapitał - powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji.

Szef MSWiA dodał również, że to właśnie m.in. dzięki temu w Polsce mieści się siedziba Fronteksu.

Frontex to akronim wywodzący się z francuskiego i oznaczający Frontieres exterieures, czyli "granice zewnętrzne”. Jest to Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej (ang. European Border and Coast Guard Agency). Jest ona niezależna i utworzona na podstawie rozporządzenia Rady UE z 26 października 2004.

- To dzięki waszej postawie kryzys migracyjny, który przecież wielokrotnie był już u wrót naszego kraju, został zatrzymany. To dzięki waszej postawie Polska jest bezpieczna - powiedział Mariusz Błaszczak, zwracając się do funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Tagi: kraj, obchody, bezpieczeństwo, rząd, frontex, mswia, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-05-2017

jacekkA kiedy godne warunki życia dla emerytów i rencistów?

16-05-2017

DyzioKasa idzie na broń długą, modernizację obiektów, zakup środków transportu i nie opisujcie tutaj bzdur trolle POwskie!

16-05-2017

PYTAJĄCYDomofon- z jaką prędkością jechała Pani Broszka USTALIŁEŚ -PRAWDOMÓWNY ?

Rozwiń komentarze (57)