Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

800 mln zł dla Straży Granicznej. Błaszczak zapowiada godne warunki służby

57
Podziel się:

Zasłużyliście na to - powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak

800 mln zł dla Straży Granicznej. Błaszczak zapowiada godne warunki służby
(East News/Artur BARBAROWSKI)
bETngYJN

- To dzięki waszej postawie kryzys migracyjny, który przecież wielokrotnie był już u wrót naszego kraju, został zatrzymany. To dzięki waszej postawie Polska jest bezpieczna - powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak podczas obchodów święta Straży Granicznej.

Mariusz Błaszczak podkreślił, że jego zadaniem jako szefa MSWiA jest zapewnienie polskiej Straży Granicznej godnych warunków służby.

- Stąd ustawa o modernizacji służb mundurowych, stąd przekazanie w ciągu czterech lat - już począwszy od 1 stycznia tego roku - ponad 800 mln zł dodatkowych pieniędzy, które wzmocnią, zmodernizują polską Straż Graniczną, które spowodują, że funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej będą godnie wynagradzani. Zasłużyliście na to - powiedział minister.

bETngYJP

Na Rynku Wielkim w Zamościu we wtorek odbywają się centralne obchody święta Straży Granicznej. Podczas uroczystości Błaszczak dziękował funkcjonariuszom Straży Granicznej za służbę i stanie na straży bezpieczeństwa granic RP.

- Jesteście także gotowi pomóc tym z naszych partnerów, którzy takiej pomocy oczekują, stąd kontyngenty polskiej Straży Granicznej na granicy węgiersko-serbskiej, bułgarsko-tureckiej, słoweńsko-chorwackiej, macedońsko-greckiej. Jesteście tam, reprezentujecie Polskę, ale stoicie na straży także granic zewnętrznych UE. To jest olbrzymi kapitał - powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji.

Szef MSWiA dodał również, że to właśnie m.in. dzięki temu w Polsce mieści się siedziba Fronteksu.

Frontex to akronim wywodzący się z francuskiego i oznaczający Frontieres exterieures, czyli "granice zewnętrzne”. Jest to Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej (ang. European Border and Coast Guard Agency). Jest ona niezależna i utworzona na podstawie rozporządzenia Rady UE z 26 października 2004.

bETngYJV

- To dzięki waszej postawie kryzys migracyjny, który przecież wielokrotnie był już u wrót naszego kraju, został zatrzymany. To dzięki waszej postawie Polska jest bezpieczna - powiedział Mariusz Błaszczak, zwracając się do funkcjonariuszy Straży Granicznej.

bETngYKq
kraj
bezpieczeństwo
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(57)
Polak
5 lata temu
Zwłaszcza komendiant psg pyrzowice 15 tyś nagrody a funki z 14letnim stażem na najniższych uposażeniach brawo panie ministrze niech pan dalej rozpasa wierchowke
EWK
5 lata temu
BŁASZCZAK ZA KILKA LAT ZABIERZE IM EMERYTURY JAK WOPISTOM. USTAWA Z DNIA 16.XII.2016 R
Ratownik Medy...
5 lata temu
Ratownik medyczny za 1800 z wyższym, magisterskim wykształceniem po 16 latach pracy to ma godne życie. Moje dzieci mogą żreć kamienie a dzieci SG muszą mieć ptasie mleko bo ja nie dbam o bezpieczeństwo Polaków.
bETngYKr
niePRZEkupka
5 lata temu
Za rubelki nie Każdego i wszystko -kupisz zwłaszcza,że nie są TWOJE !!!
Ieo
5 lata temu
Jakos specjalnie nie wierzę w profesjonalizm straży panicznej i nie specjalnie im ufam, już bardziej policja odpowiada za moje bezpieczeństwo i to policjantom należy podnieść poziom służby.
...
Następna strona