Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strażacy przesądzą o otwarciu Stadionu Narodowego?

0
Podziel się:

Strażacy twierdzą, że nie mogą wydać zgody na przeprowadzenie na warszawskim stadionie, wielkiej imprezy z okazji otwarcia.

Strażacy przesądzą o otwarciu Stadionu Narodowego?
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Stołeczna straż pożarna nie wydała na razie żadnej opinii w sprawie przeprowadzenia na Stadionie Narodowym imprezy masowej. Ta miałaby się odbyć w dniu otwarcia obiektu.

Jak powiedział rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy Albert Stępień, _ w tej chwili strażacy nie mogą wydać ani zgody ani odmowy na imprezę na stadionie, ponieważ są braki w dokumentacji. Obiekt nadal nie ma odbioru technicznego płyty głównej - _ tłumaczy.

Strażacy zapewniają, że jeśli będą dokumenty z inspekcji budowlanej potwierdzające odbiór płyty głównej, to uprawnione do tego służby wydadzą opinię w sprawie przeprowadzenia na stadionie imprezy na otwarcie obiektu. Rzecznik stołecznej straży pożarnej dodał też, że wydawanie takiej opinii nie powinno zająć dużo czasu, bo reszta dokumentacji już jest znana.

Operator obiektu, Narodowe Centrum Sportu, nie zamierza jednak rezygnować z przeprowadzenia w ostatnią niedzielę stycznia wielkiej imprezy, podczas której wystąpić mają popularne polskie zespoły.

_ - Nic się nie zmienia, impreza się odbędzie. Procedury formalne są w toku _ - zapewniła rzeczniczka NCS Daria Kulińska, przypominając, że stadion uzyskał pozwolenie na użytkowanie.

Również prezes NCS Rafał Kapler jest optymistą. _ Braki w dokumentacji zostaną uzupełnione w przyszłym tygodniu, co umożliwi uzyskanie pozwolenia na imprezę _ - powiedział.

Cały obiekt, z wyjątkiem płyty głównej, otrzymał pozwolenie na użytkowanie 16 grudnia. Sama płyta, na której ułożone zostanie boisko, miała być ukończona w późniejszym terminie. Ostatnie prace przy niej są jeszcze kontynuowane, kończone jest betonowanie nawierzchni.

Zarówno straż pożarna jak i policja argumentują, że impreza (koncerty zespołów muzycznych) odbywać się będzie właśnie na płycie, a ta nie została jeszcze odebrana przez nadzór budowlany.

Zgodnie z przepisami, aby mogła się odbyć impreza masowa, np. koncert, niezbędne są cztery opinie: straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, sanepidu i policji.

O przygotowaniach do Euro 2012 czytaj w Money.pl
Zbudowali największy stadion w Polsce Generalny wykonawca Stadionu Narodowego zameldował zakończenie prac. Rozpoczęły się już pierwsze odbiory techniczne.
Już wiadomo co z piwem na stadionach Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelę ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)