Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|

Streżyńska: plotki o likwidacji resortu cyfryzacji - największy fake news w tym roku

58
Podziel się:

Szefowa MC przypomniała, że dwa lata temu ministerstwo zostało "ocalone" przed likwidacją. - Pierwotnie planowano, że administracja przejdzie do MSWiA, a cyfryzacja do KPRM jako mały departament.

Streżyńska: plotki o likwidacji resortu cyfryzacji - największy fake news w tym roku
(Piotr Smolinski/REPORTER)

Plotki na temat likwidacji Ministerstwa Cyfryzacji traktuję jako największy w tym roku fake news - podkreśla szefowa resortu Anna Streżyńska. Jak przypomniała, dwa lata temu pozostawienie ministerstwa i powierzenie jej kierownictwa było pomysłem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Anna Streżyńska odniosła w wywiadzie dla portalu interia.pl odnosząc się do medialnych doniesień o ewentualnej likwidacji i "rozparcelowaniu" MC podkreśliła: "Plotki na temat likwidacji Ministerstwa Cyfryzacji traktuję jako największy w tym roku fake news".

Szefowa MC przypomniała, że dwa lata temu ministerstwo zostało "ocalone" przed likwidacją. - Pierwotnie planowano, że administracja przejdzie do MSWiA, a cyfryzacja do KPRM jako mały departament. Rozwiązanie, by ten resort zostawić i powierzyć mi kierownictwo, to pomysł prezesa Kaczyńskiego - podkreśliła minister.

Jak dodała, premier Beata Szydło "ani słowem" nie wspominała jej o tym, żeby była rozważana koncepcja podziału ministerstwa. Podkreśliła, że te doniesienia nie mogą być prawdziwe, bo "byłoby to totalnym zaprzeczeniem wszelkich dotychczasowych ustaleń, deklaracji i wspólnej pracy".

Zobacz także: Zobacz także: Internet wg. PiS. Ministerstwo Cyfryzacji chce zmian

Pytana, czy liczy się z utratą stanowiska ministra cyfryzacji, o czym spekulują media, odparła: "każdy minister musi się liczyć z taką ewentualnością, szczególnie jeśli wprowadza duże zmiany". - Nie każdemu odpowiada, że to ministerstwo jest tak aktywne, że ma rozpisany szczegółowo plan na przeprowadzenie cyfryzacyjnej zmiany, chce koordynować wydatki i redukować koszty - podkreśliła Streżyńska.

We wtorek premier Beata Szydło zapowiedziała rekonstrukcję rządu. Zmiany mają zostać ogłoszone w najbliższych kilkunastu dniach - poinformowała. Nie podała kto ma odejść z rządu, ani kim będą nowi ministrowie.

kraj
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(58)
Ja
6 lat temu
Podział ,byłaby to bardzo słuszna decyzja. Ministrowie powinni posiadać wiedzę kierunkową .
Cypisek
6 lat temu
Kolejna gwiazda po studiach prawniczych. Co ona ma wspolnego z cyfryzacja. Tam powinien rzadzic informatyk.
zwykły2
6 lat temu
to czemu macierewicz przejmuje temat cyberbezpieczeństwa?
informatyk
6 lat temu
jak jakieś kaczki i prowincjonalne "primer" chcą dorównać wiedzy obecnej minister cyfryzacji; na chba tylko własciciel jednej willi w Warszawie
jaaa
6 lat temu
A niby po co ministerstwo, które nic nie robi?
...
Następna strona