Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sufler Leszka Millera odpowiedzialny za strategię SLD

0
Podziel się

- Pana Krzysztofa znam od lat, szkoda by się marnował - wyjawił szef Sojuszu. To on teraz pokieruje strategią.

Sufler Leszka Millera odpowiedzialny za strategię SLD
(Karol Piechocki/REPORTER)
bEiUtKVx

Krzysztof Klimczak, który podpowiadał Leszkowi Millerowi tekst pierwszomajowego przemówienia, będzie odpowiadał w SLD za strategię medialną. Także w czasie kampanii wyborczych. SLD zapowiada objazd Polski.

Leszek Miller poinformował o tym oficjalnie w Sejmie. _ - Pana Krzysztofa znam od lat, w ciągu kilku minut stał się znany i szkoda, żeby ten kapitał się marnował - _ powiedział Leszek Miller.

Młody działacz zapewnił, że 1 maja nie miał pokusy by wyjść zza pleców Leszka Millera i przemówić do zebranych własnym głosem._ _

bEiUtKVz

_ - W żadnym wypadku nie miałem ochoty by wychodzić przed szereg i wygłaszać przemówienia. Nie brzmiał bym tak wiarygodnie jak przewodniczący Miller - _ powiedział Krzysztof Klimczak.

Krzysztof Klimczak powiedział, że obserwuje lidera SLD od lat i stara się od niego uczyć. Dziś do zdjęcia Leszek Miller na chwilę stanął jednak za jego plecami.

SLD rusza w PolskęW sobotę SLD wspólnie z OPZZ rozpoczną objazd po kraju, by odwiedzić miejsca, w których jest najwyższe bezrobocie - zapowiedział rzecznik SLD Dariusz Joński. Rozmowy z pracownikami, związkowcami i pracodawcami mają zwrócić uwagę rządu na trudną sytuację na rynku pracy.

_ - Cały czas słyszymy, iż w Polsce jest wzrost gospodarczy, zielona wyspa, tymczasem w Polsce godna praca za godną płacę jest luksusem nieosiągalnym dla wielu milionów osób _ - powiedział Joński.

bEiUtKVF

Jak zapowiedział, _ w najbliższą sobotę Leszek Miller i Jan Guz (szef OPZZ), ale również liderzy SLD rozpoczynają objazd po Polsce miejsc, gdzie jest bardzo wysokie bezrobocie, gdzie są zwalniani pracownicy _.

Według Jońskiego akcja Sojuszu - organizowana wspólnie z OPZZ - potrwa kilka tygodni. _ Będziemy wybierali te powiaty, w których jest powyżej 30 proc. bezrobocia, a takich miejsc jest coraz więcej _ - zaznaczył. Pierwszym miejscem na trasie Sojuszu ma być w sobotę Łódź i jedna z tamtejszych fabryk, w której ma się odbyć spotkanie z jej pracownikami. Szczegółowy harmonogram ma zostać podany w najbliższym czasie.

Poseł SLD Ryszard Zbrzyzny podkreślił, że w Polsce bezrobocie sięga 15 proc. i jest to jeden z najwyższych poziomów w Unii Europejskiej. Z kolei Joński mówił, że chwilowo bezrobocie może spaść do 14 proc., ale już od września, października znów zacznie iść w górę. _ Dalej minister Rostowski, minister pracy, nie odmrażają środków na walkę z bezrobociem i nie ma żadnego pomysłu, żadnych nowych programów, które by obowiązywały w urzędach pracy _ - zarzucał rzecznik SLD.

Pytany, co - poza objazdem kraju - proponuje SLD ws. bezrobocia, Joński przypomniał, że w lutym Sojusz zorganizował w Sejmie debatę nt. bezrobocia z udziałem m.in. ministra pracy Władysława Kosiniaka-Kamysza. _ Pan minister Kamysz odniósł się do dziesięciu naszych propozycji, siedem z nich zaakceptował i do dziś jest głucha cisza _ - stwierdził polityk Sojuszu.

bEiUtKVG

Joński przypomniał też, że SLD przedstawiło swoje propozycje m.in. dot. utworzenia trzech okręgów przemysłowych. Podkreślał, że Sojusz zwracał też uwagę na to, że pieniądze z Funduszu Pracy na aktywizację _ idą przede wszystkim tam, gdzie nie powinny - na szkolenia _. _ Nie może być tak, że bezrobotni są dziesięciokrotnie czasem przeszkoleni i dalej nie mają pracy _ - tłumaczył poseł Sojuszu.

Odniósł się także do poniedziałkowej publikacji _ Gazety Wyborczej _, według której od maja 2014 r. bezrobotny, który odmówi przyjęcia już pierwszej oferty z urzędu pracy, zostanie wykreślony z rejestru na 9 miesięcy i straci dostęp do bezpłatnej służby zdrowia.

Joński ocenił, że to _ kuriozalny pomysł _. _ Każdemu w Polsce należy się opieka zdrowotna, ten pomysł jest nie do przyjęcia, będziemy protestować _ - zadeklarował. _ My uważamy i taki projekt zostanie złożony - aby wszyscy, niezależnie czy są bezrobotnymi zarejestrowanymi, czy też nie, byli w Polsce objęci opieką zdrowotną _ - dodał.

Czytaj więcej w Money.pl
_ Polska nie jest zieloną, lecz szarą wyspą _ _ - Dzieci bez przedszkola, rodzice bez pracy, a dziadkowie bez godnej emerytury _ - punktował szef SLD Leszek Miller.
Ciąg dalszy sporu o Palikota. Rozłam w lewicy? Na Kongresie Lewicy powinien być Janusz Palikot - powiedział Aleksander Kwaśniewski.
bEiUtKWa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)