Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
autobus
25.01.2016 10:25

Sukces polskich autobusów w Hiszpanii. Solarisy będą kursowały po Barcelonie

W tej chwili bateryjne pojazdy rodzimej marki poruszają się po drogach Austrii, Niemiec, Szwecji i Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Solaris)

Bezemisyjny, 12-metrowy Urbino 12 electric został wybrany autobusem roku 2016 w Hiszpanii. Tymczasem już w najbliższych miesiącach elektryczne Solarisy rozpoczną kursy w Barcelonie.

Przyznanie tytułu jest kolejnym sukcesem polskiego producenta na rynku międzynarodowym. W tej chwili bateryjne pojazdy rodzimej marki poruszają się po drogach Austrii, Niemiec, Szwecji i Polski.

Nagrodzony, najnowszy model – nowe Urbino 12 electric – jest w tej chwili testowany w również w Paryżu. W bliskiej przyszłości nowe bateryjne Solarisy wyjadą również na ulice Hanoweru i Hamburga oraz Tampere w Finlandii.

Postępujące zmiany klimatyczne i związana z nimi konieczność ograniczania szkodliwych emisji sprawia, że coraz więcej operatorów europejskich decyduje się na rozwiązania ekologiczne również w publicznych środkach transportu.

Napędzany energią elektryczną Solaris może zostać wyposażony w różne typy baterii o zróżnicowanej pojemności. Producent oferuje kilka systemów ich ładowania: plug-in, ładowanie pantografowe oraz indukcyjne w zależności od infrastruktury, jaką dysponuje przewoźnik.

W tym roku, Solaris realizuje również zamówienie dla Izraela. Firma jest obecna na rynku izraelskim od 2012 roku. Do tej pory dostarczyła na tamtejszy rynek blisko 200 autobusów zarówno miejskich, jak i międzymiastowych. Tym razem Solaris zdobył kolejne trzy duże zamówienia łącznie na 110 pojazdów.

Realizacja trzech kontraktów - dla Afifi Group z Nazaretu, Egged oraz DAN z Tel Awiwu - przypadnie na okres od marca do maja 2016 roku.

Tagi: autobus, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz