Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Świąteczne zakupy wolimy robić w sieci

0
Podziel się:

Kupujemy w internecie bo jest taniej i możemy to robić całą dobę.

Świąteczne zakupy wolimy robić w sieci
(Joe Crawford/CC/Flickr)

Ponad połowa Polaków (54 proc.) chce przynajmniej część świątecznych zakupów zrobić przez internet - wynika z badań TNS OBOP na zlecenie serwisu aukcyjnego eBay.

To więcej niż Hiszpanie, Belgowie czy Włosi. Najczęściej wolimy kupować w sieci bo możemy to robić całą dobę i z powodu niższych cen.

_ - Warto pamiętać, że kupując w internecie klient ma prawo zwrócić towar bez podania przyczyny w ciągu 10 dni _ - przypomina Renata Jezierska z Mazowieckiej Inspekcji Handlowej.

Koszty zwrotu towaru zakupionego przez internet pokrywa kupujący. W przypadku reklamacji produktu za przesyłkę płaci sprzedawca.

Inspektorzy ostrzegają przed różnymi pułapkami, które mogą się kryć w ofertach internetowych sprzedawców. Zawsze warto być czujnym i dokładnie czytać ofertę i regulamin internetowej firmy.

Do świąt zostało kilka dni i wiele przesyłek kupionych w internecie może nie dotrzeć na Wigilię. Warto jednak sprawdzić ofertę sprzedawców w bliskiej okolicy naszego zamieszkania, którzy stosują tak zwany odbiór osobisty zakupionego towaru.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/95/t87391.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/internetowe;transakcje;najczestszym;powodem;skarg,150,0,691350.html) Internetowe transakcje najczęstszym powodem skarg Centra konsumenckie w Europie pomagają rocznie 60 tys. ludzi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/159/t111775.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzaniep/artykul/5;krokow;co;ma;zrobic;firma;by;zaistniec;w;internecie,84,0,690004.html) 5 kroków: Co ma zrobić firma, by zaistnieć w internecie Sprawdź, jak stworzyć atrakcyjną i popularną stronę dla firmy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/t33838.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zakupy;swiateczne;przez;internet;-;prawa;kupujacego,204,0,712908.html) Zakupy świąteczne przez internet - prawa kupującego? W ciągu 10 dni możemy zrezygnować z zakupu bez podawania przyczyny i ponoszenia konsekwencji.
wiadomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)