Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Święta skromniejsze ale bez kredytu

0
Podziel się:

Marcin Idzik z instytutu badawczego TNS Polska zaznacza, że prawie połowa z nas sfinansuje święta z bieżących pieniędzy, reszta z oszczędności.

Święta skromniejsze ale bez kredytu
(Paha_l/Dreamstime)

W tym roku 4 procent Polaków deklarowało, że na wyprawienie świąt zaciągnie kredyt. Jest to mniej więcej tyle ile w ubiegłym roku, ale za to zdecydowanie rzadziej zadłużamy się na kartach płatniczych.

Marcin Idzik z instytutu badawczego TNS Polska zaznacza, że prawie połowa z nas sfinansuje Święta z bieżących pieniędzy, reszta z oszczędności.

- _ Należy zwrócić uwagę, że znaczna część gospodarstw domowych, około 47 procent, mówi nam o tym, że chce sfinansować święta z oszczędności i to znajduje swoje odbicie w między innymi prognozach dotyczących rynku depozytowego dla klientów indywidualnych _ - twierdzi Idzik.

Analityk firmy doradczej Xelion Piotr Kuczyński podkreśla, że im mniej się zadłużamy tym lepiej.

- _ Uważam, że im więcej możemy kupić za własne pieniądze, a nie pieniądze z banku obciążone odsetkami, więc droższe, tym lepie. Kierunek jest właściwy, choć też sygnalizuje, że społeczeństwo biednieje _ - podkreśla Kuczyński.

Z danych firmy doradczej KPMG wynika, że w tym roku na Święta wydamy 14 i pół miliona złotych, statystyczne gospodarstwo domowe przeznaczy na nie około tysiąca złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmienią się ceny paliw przed świętami Cena oleju napędowego do celów opałowych wzrasta o 5 zł na tysiąc litrów. Lotos zaznaczył, że termin i wysokość zmian cen na stacjach paliw jest niezależną decyzją ich właścicieli.
Świąteczny ruch pociągów. Są opóźnienia Rozpoczął się przedświąteczny szczyt kolejowy. Po południu, zgodnie z przewidywaniami, pasażerowie rozpoczęli świąteczne podróże.
Zaleca ministrowi spowiedź przed świętami W opinii Leszka Miętka, ewentualny strajk na kolei jest prowokowany przez sam rząd, a zwłaszcza ministra transportu.
kredyty
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)