Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
marsz niepodległości
07.11.2013 12:24

Święto niepodległości i szczyt ONZ nie będą bezpieczne? MSW uspokaja

Wszystko jest na czas, we właściwym miejscu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Podstawowym celem MSW podczas obchodów 11 listopada oraz szczytu klimatycznego ONZ w Warszawie będzie zapewnienie współpracy służb, gwarantującej bezpieczeństwo i porządek publiczny - podkreślił dziś w Sejmie wiceszef MSW Marcin Jabłoński.

Nadzorujący policję wiceminister odpowiadał na pytania posłów PiS dotyczące przygotowań służb do nadchodzących wydarzeń. Poinformował, że komendant główny policji nadinsp. Marek Działoszyński powołał specjalny zespół operacyjny, a w MSW działa specjalna grupa robocza. _ - Przygotowania zostały przeprowadzone we właściwy sposób _ - powiedział Jabłoński.

Powtórzył, że w związku z konferencją klimatyczną, od 8 do 23 listopada zostaną przywrócone kontrole na granicach Polski z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą oraz na przejściach morskich i lotniczych. Dodatkowo na 11-22 listopada rząd skierował do pomocy policji Żandarmerię Wojskową.

_ - U podstaw podjęcia tego typu decyzji stała potrzeba przeciwdziałania wjazdowi do Polski osób, które mogą zakłócić porządek publiczny lub w inny sposób stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa na czas planowanych wydarzeń _ - powiedział Jabłoński.

Przypomniał, że w środę w Policyjnym Centrum Dowodzenia w podwarszawskim Legionowie odbyła się odprawa ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza z szefami służb podległych MSW. Podczas spotkania przedstawiono stan przygotowań związanych z demonstracjami planowanymi na 11 listopada i szczytem ONZ. Działania służb prowadzone są pod kryptonimem _ Klimat _.

Konferencje klimatyczne ONZ (tzw. COPy - Conferences of the Parties) to doroczne globalne szczyty, podczas których negocjuje się zakres działań na rzecz polityki klimatycznej. Tegoroczna konferencja w Warszawie odbędzie się od 11 do 22 listopada.

_ - Ministerstwo Środowiska przedstawiło taką koncepcję programu konferencji, która zminimalizuje ewentualne zagrożenia dla bezpieczeństwa i porządku publicznego _ - powiedział Jabłoński.

Wiceszef MSW zdementował informacje RMF FM, które podało, że BOR nie zdążyło kupić sprzętu do pirotechnicznego zabezpieczenia szczytu klimatycznego ONZ. _ - Ta informacja jest nieprawdziwa. BOR zrealizował wszelkie planowane zakupy. Bramki nie były planowane do zakupu przez BOR. Są wynajęte, wydzierżawione. Wszystko jest na czas, we właściwym miejscu. Tak policja, jak i BOR, wywiązała się ze swoich zadań. Zrealizowała zaplanowane zakupy i wykorzystała przeznaczone na ten cel środki. Bramki zostały wynajęte i zorganizowane przez organizatorów konferencji _ - powiedział Jabłoński.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: marsz niepodległości, 11 listopada, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz