Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
20.04.2005 08:04

Sygnały Dnia - bp Z. Zimowski: Nowy papież jest człowiekiem dobrym, prostym, pokornym i skromnym

Ordynariusz diecezji radomskiej biskup Zygmunt Zimowski ocenił w radiowej Jedynce, że prostota Josepha Ratzingera pozwoli mu być papieżem charyzmatycznym. Biskup Zimowski przez 19 lat blisko współpracował z Josephem Ratzingerem, który wczoraj został papieżem i przybrał imię Benedykta 16.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ordynariusz diecezji radomskiej biskup Zygmunt Zimowski ocenił w radiowej Jedynce, że prostota Josepha Ratzingera pozwoli mu być papieżem charyzmatycznym.

Biskup Zimowski przez 19 lat blisko współpracował z Josephem Ratzingerem, który wczoraj został papieżem i przybrał imię Benedykta 16. Hierarcha przypomniał, że kiedy biskupi i kardynałowie z całego świata przyjeżdżali do Watykanu, z różnymi problemami zwracali się właśnie do kardynała Ratzingera, a ten zawsze miał odpowiedź na wszystkie pytania. Zdaniem biskupa radomskiego, Benedykt 16 podejmie wszystkie inicjatywy Jana Pawła Drugiego, a od niego samego zależy, czy będzie działał z takim rozmachem jak jego poprzednik.

Hierarcha uważa, że Kościół w czasach Benedykta 16 nie będzie przypominał oblężonej twierdzy. Biskup Zimowski podkreślił, że Joseph Ratzinger bronił czystości wiary niejako z urzędu. Jak to określił, wiara musi być pełna. Biskup uznał za pocieszające niedawne słowa kardynała Ratzingera o brudzie w Kościele. Jak zaznaczył, dzisiejszy papież widział to jako prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

Biskup Zimowski jest pewien, że Benedykt 16 pojedzie latem do Kolonii na Światowe Dni Młodzieży i - jak to określił - zrobi tam dobrą robotę.

Ordynariusz diecezji radomskiej podkreślił, że nowy papież jest człowiekiem dobrym, prostym, pokornym i skromnym.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz