Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
09.07.2005 09:16

Sygnały dnia - Prof. Rzepliński o walce z terroryzmem, prawach człowieka i IPN

Profesor Andrzej Rzepliński uważa, że w walce z terroryzmem prawa człowieka mogą być ograniczane. Zaznacza, że nie powinno dochodzić do nadużyć i dodaje że jeśli policja i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego działają prawidłowo i skutecznie, takie przypadki nie mają miejsca.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dzisiejszy gość "Sygnałów Dnia", którego wczoraj Sejm wybrał na Rzecznika Praw Obywatelskich, stwierdził, że nawet w walce z terroryzmem nie powinno dochodzić do nieuzasadnionego zbierania informacji na temat zwykłych osób. Dodał, że także powszechny podsłuch i podglądanie obywateli mogą być stosowane tylko wobec osób, co do których są poważne podejrzenia o działalność przestępczą i terrorystyczną. Granice i standardy wyznaczają sądy w prawomocnych wyrokach - zaznaczył Andrzej Rzepliński.

Tu profesor wyraził zadowolenie z coraz sprawniejszej pracy sądów, choć przyznał, że wciąż działają one niedostatecznie szybko. Dodał, że między innymi dzięki Rzecznikowi Praw Obywatelskiemu obywatele zyskują prawo do dobrego państwa.

Zapytany czy w związku z przypadkami wycieków dokumentów z IPN należałoby zamknąć Instytut, Andrzej Rzepliński podkreślił, że IPN jest jedną z najważniejszych instytucji, dzięki której można zrozumieć historię PRL.

Andrzej Rzepliński zostanie zaprzysiężony na Rzecznika Praw Obywatelskich, jeśli pod koniec lipca poprze jego kandydaturę Senat.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz