Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
12.05.2005 08:32

Sygnały Dnia Chorzy na raka nie muszą się obawiać, że zabraknie dla nich kosztownych leków

Chorzy na raka nie muszą się obawiać, że zabraknie dla nich kosztownych leków. Zapewnienie takie złożył w Sygnałach Dnia wiceprezes Narodowego Funduszu Zdrowia, Michał Kamiński Kamiński powiedział, że Fundusz przeznaczył na programy lekowe, obejmujące terapię najdroższymi lekami, 489 milionów złotych, czyli 2 razy więcej, niż w zeszłym roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Chorzy na raka nie muszą się obawiać, że zabraknie dla nich kosztownych leków. Zapewnienie takie złożył w Sygnałach Dnia wiceprezes Narodowego Funduszu Zdrowia, Michał Kamiński

Kamiński powiedział, że Fundusz przeznaczył na programy lekowe, obejmujące terapię najdroższymi lekami, 489 milionów złotych, czyli 2 razy więcej, niż w zeszłym roku. Komentując informacje o braku leków w niektórych szpitalach Kamiński powiedział, że szpitale nie składają właściwych sprawozdań ze stosowania leków onkologicznych. Jeśli ze sprawozdań będzie wynikać, że szpital nie ma pieniędzy na drogie leki, to - jak zapewnił Kamiński - Fundusz natychmiast znowelizuje kontrakt ze szpitalem tak, aby otrzymał potrzebne środki.

Występujący w tej samej audycji poseł Prawa i Sprawiedliwości Bolesław Piecha zarzucił ministerstwu zdrowia, że zwraca uwagę na problemy onkologii dopiero, gdy zajmą się nimi dziennikarze. Zarzucił też NFZ, że dopuścił do chaosu w dziedzinie onkologii. Zdaniem posła w Polsce nie ma spójnej polityki zdrowotnej.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz