Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
12.04.2005 09:07

Sygnały Dnia Przewodniczący Forum Polsko - Ukraińskiego:nasze stusunki dwustronne są dobre

Przewodniczący Forum Polsko-Ukraińskiego Henryk Wujec uważa, że w sprawie Cmentarza Orląt Lwowskich potrzebna jest już tylko dobra wola. W rozmowie z "Sygnałami Dnia" podkreślił, że samo miejsce jest już prawie w całości odnowione i przygotowane na otwarcie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przewodniczący Forum Polsko-Ukraińskiego Henryk Wujec uważa, że w sprawie Cmentarza Orląt Lwowskich potrzebna jest już tylko dobra wola.

W rozmowie z "Sygnałami Dnia" podkreślił, że samo miejsce jest już prawie w całości odnowione i przygotowane na otwarcie.

Henryk Wujec wyraził nadzieję, że wczorajsze zapewnienia ukraińskiego prezydenta Wiktora Juszczenki o rozwiązaniu problemu cmentarza do końca czerwca, będą respektowane przez władze Lwowa. Szef Forum Polsko-Ukraińskiego zastrzegł jednak, że nie byłoby właściwe zbytnio naciskać w tej sprawie i "wystawiać rachunek" za pomoc w pomarańczowej rewolucji.

Według rozmówcy "Sygnałów Dnia" stosunki polsko-ukraińskie są dobre i dają nadzieję na trwały rozwój. Wujec dodał, że we wzajemnych relacjach pomogłoby znalezienie formuły na legalizację pracy Ukraińców w Polsce.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz